SON TV

Dolar bugün ne kadar? Dolar fiyatı kaç TL oldu? İşte son gelişmeler sonrası dolar fiyatı..

Dolar kuru gündemdeki tüm gelişmelerden etkileniyor. Rahip Brunson'ın dün yapılan duruşma sonucunda serbest bırakılmasıyla dolar fiyatında dalgalanmalar olmuştu. Güncel dolar fiyatı ne kadar? Dolar, TL karşısında yükselmeye devam edecek mi? İşte detaylar....

Dolar bugün ne kadar? Dolar fiyatı kaç TL oldu? İşte son gelişmeler sonrası dolar fiyatı..

Dolar kurundaki son durum vatandaş tarafından merak ediliyor. Dolar, birkaç gündür yaşanan gelişmelerle beraber dalgalı bir seyir izleyerek düşüşe geçti. Düşüşe geçen dolar fiyatı, yatırımcılar ve ticaretle uğraşanlar başta olmak üzere dolarla alışveriş yapan herkes tarafından merak edilir oldu. İşte dolar fiyatlarındaki son durum…

DOLAR BUGÜN NE KADAR?

14 Ekim Cuma günü dolar fiyatı 5, 87 TL. Euro ise 6,80 Türk Lirasına tekabül ediyor.

Dolar kuru, geride bıraktığımzı haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın salı günü açıkladığı enflasyonla mücadele programı öncesi düşüşe geçmişti. Bakan Albayrak’ın haftanın ikinci işlem günü öğle saatlerinden sonra açıkladığı enflasyonla mücadele programı sonrası dolar kuru yine 6,12 lira seviyesinde işlem gördü.

Haftanın üçüncü günü TL karşısında dolar kuru yatay seyrini devam ettirirken 11 Ekim perşembe günü, ABD’li rahip Brunson’un serbest bırakılacağı söylemleri piyasalar tarafından fiyatlanırken dolar kuru da 6 lira altına kadar geriledi.

Haftanın son işlem gününde saat 11’de başlayan rahip Brunson davasına odaklanan piyasalarda sabah saatlerinde dolar kuru 5,83 lira seviyesine kadar geriledikten sonra dava sırasında tekrar yükselişe geçerek 5,9866 lira seviyesine kadar yükseldi.

ABD’li rahip Brunson davasında mahkeme kararını açıkladıktan sonra dolar kuru, 5,93 lira seviyesine kadar geriledi.

Yaşanan bu gelişemelerin ardından dolar kuru, TL karşısında haftalık bazda yüzde 3,20 oranında değer kaybetti ve haftayı 5,9320 liradan tamamladı.

Dolar kuru bugün TL karşısında bankalararası işlemlerde 5,93 civarında işlem görüyor. Euro kuru ise 6,85 liradan el değiştiriyor.