SON TV

Dolar kuru alışı bugün ne kadar? (6 Kasım 2018 dolar kuru alış -satış fiyatları)

Dolar alış fiyatı dün ABD'nin İran'a yaptırım kararlarından sonra düştü. Dolar kuru alış ve satış fiyatı bu gün ne kadarla başladı? Dolar kuru bu sabah ne kadardan alınıyor? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum ve 6 Kasım dolar ve euro kuru alış - satış fiyatları

Dolar kuru alışı bugün ne kadar? (6 Kasım 2018 dolar kuru alış -satış fiyatları)

ABD’nin İran yaptırımı kararı almasından sonra Türkiye’nin ‘muaf’ ülkeleri içerisinde olmasından ötürü dolar kuru alış fiyatı bugün ne kadar oldu? Ekonomi uzmanları ABD-İran-Çin üzerinden Türkiye’nin gerek jeopolitik risk ve uluslararası döviz baskısı durumunda düşüşe geçen doların ABD seçimleri sonrası yakından takip edileceğini açıkladı.

Dolar/TL alış fiyatı Türkiye’nin İran yaptırımlarından geçici muafiyet almasıyla düşüşünü sürdürerek bu sabah güne 3 ayın yeni en düşük seviyelerinde başladı.

Dolar/TL, Türkiye’nin İran yaptırımlarından geçici muafiyet almasıyla düşüşünü sürdürüyor.

DOLAR KURU ALIŞ-SATIŞ FİYATI BUGÜN NE KADAR?

Dolar alış fiyatı bankalararası piyasada 5,32 TL ile 3 ayın en düşük seviyesinde seyrediyor. Kur 5,32’ye kadar geriledi. Dolar satış fiyatı ise 5,33 TL’den işlem görüyor.

EURO KURU ALIŞ-SATIŞ FİYATI BUGÜN NE KADAR?

Euro/TL de 6,10’un altında seyrediyor. Euro alış fiyatı 6,0814 TL ilen satış fiyatı ise 6,0891 TL.

Türkiye’ye İran yaptırımlarından muafiyet tanındığının resmen açıklanmasıyla kurda düşüş dün akşam itibarıyla hızlandı. Enflasyon verisi sonrasında 5,47’nin üzerini gören dolar kararla birlikte hızlı düşmüştü.

Küresel piyasalarda devam eden ticaret savaşları, ABD Merkez Bankası faiz artış hızları, İran yaptırımları, Suriye başta olmak üzere jeopolitik endişeler de piyasalarda takip edilmeye devam ediliyor.

Dolar/TL paritesi 6 Kasım 2018 tarihinde 5,34’den işlem görürken, Dolar/Euro paritesi 1.14’den işlem görüyor. Dolar/Euro paritesi yüzde 0.05 düşüş eğiliminde.

Ekonomi uzmanları, Amerika kanadında geçtiğimiz haftanın son günü Tarım Dışı İstihdam verisi takip edilmiş ve bu veri sonrasında Ekim ayı istihdamın güçlü arttığı ve ücret artışlarının ise 95 yılın en güçlü yıllık artışını gerçekleştirdiği görülmüştü. Genel olarak piyasaları tatmin eden bu veri doları desteklemişti. Büyük resimde ise doları destekleyen başlıca unsurlardan biri olarak Amerika’da para politikasının sıkı duruşunun devam edebileceği beklentileri var. Yıl içerisinde şuana kadar 3 faiz artış yoluna giden Fed’in, Aralık ayında yapacağı toplantısı sonrasında da 25 baz puanlık faiz artış yoluna gidebileceği beklentileri piyasalar tarafından hala mevcut. Bununla birlikte 2019 yılı içerisinde Fed’den 2 faiz artış beklentileri sıcaklığını koruyor. Ek olarak Amerika kanadında yarın gerçekleşecek olan ara seçimler merakla takip edilecek. ABD ara seçimleri öncesi dolar gün içerisinde değer kazanımları gerçekleştirdi, açıklamalarında bulundu.