SON TV

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Nisan 2019 dolar – euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Nisan 2019 dolar – euro fiyatları)

Ülkemizde bu aralar sürekli değişkenlik gösteren döviz kurları vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Hafta sonunun ardından döviz kurlarında nasıl değişiklikler oldu? Dolar ve Euro’da son durum ne? Yeni başlayan haftada döviz kurlarında hareketlilikler yaşanacak mı? Tüm bu sorularınızın cevapları için haberimizin detaylarını takip edebilirsiniz.

15 NİSAN 2019 PAZARTESİ GÜNÜ DOLAR NE KADAR?

Haftanın son günü (14 Nisan 2019 Pazar günü) 5,76 TL ile günü kapatan dolar 15 Nisan 2019 Pazartesi günü 5,81 TL ile güne başladı.

Geçtiğimiz haftalarda ortalama 5,59 TL olan dolar piyasası yeniden yükselmiş bulunuyor. Merkez Bankası ise döviz kurlarının bu dalgalanmalarına karşı duruşunu koruyor.

Dolar/TL’de dalgalı seyir devam ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL haftanın ilk işlem gününde 5,81 civarında hareket ediyor.

Euro/TL de 6.53 seviyesinde işlem görüyor.

İstanbul’da seçim sonuçlarına ilişkin gelişmeler yakından takip edilirken Türkiye-ABD ilişkileri de piyasalar tarafından izleniyor.

Dolar/TL geçen hafta cuma günü benzer para birimlerinden negatif ayrışarak 5,82’yi aşmış, günü 5,75’ın hemen üzerinde tamamlamıştı.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya piyasanın sakinleşmesini gerektiği açıklamasını yaptı. Temel politikalarının ve üzerinde çalıştıkları konunun rezervleri güçlü tutmak ve güçlendirmek olduğundan bahsetti. Ayrıca geçtiğimiz ay repo ihalelerini durduran Merkez Bankası ekonomideki gelişmeleri gösteren makro çaptaki göstergelerin dengelenmesi gerektiğinden ve bunun için çalıştıklarından bahsetti. Başkan Çetinkaya cari dengenin sağlanmasının önemli olduğunu, koordineli atılan politika adımlarının bu doğrultuda işe yarayacağını vurguladı. 2019 yılının ilk çeyreğinde yurt içindeki talepler bağlamında ekonomide toparlanmaların olduğunu, mal ihracatı ve turizm sektörü sayesinde ihracatta net büyümelerin gerçekleşeceğini söyledi.

0/5 (0 Reviews)