SON TV

Dolar kurunda hareketlilik! Dolar ne kadar? İşte 9 Ekim Dolar ve Euro fiyatları

Dolar kuru ile ilgili araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Döviz fiyatlarında son durum nasıl? Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum ve 9 Ekim Salı güncel dolar alış ve satış fiyatları..

Dolar kurunda hareketlilik! Dolar ne kadar? İşte 9 Ekim Dolar ve Euro fiyatları

Dolar ve euro fiyat araştırmaları hız kesmeden devam ediyor. Dolar kuru üzerinden ticaret yapan firmalar ve yatırımcılar, dolar fiyatını sık sık araştırır oldu. Dolar yatırımcısının yanısıra euro da yatırımcıların merak konusu. Yurtdışı ile ticari ilişkilerde dolar kuru ile alış yapıldığı için güncel dolar fiyatları çokça merak edilmekte. İşte 9 Ekim güncel dolar kuru ve euro fiyatları…

Dolar/TL, bugüne düşüşle başlamasının ardından yüzde 0,2 değer kaybıyla 6,10 civarında işlem görüyor.

Euro/TL yüzde 0,3 azalışla 7,0050’den alıcı buluyor.

Uzmanlar, bugün yurt içinde saat 13.00’te Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklayacağı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nın piyasaların odağında bulunduğunu, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin konuşmalarının takip edileceğini bildirdi.

Teknik açıdan dolar/TL’de 6,00 seviyesinin altında kapanışlar olması durumunda düşüşün ivme kazanacağını belirten analistler, 6,15’in direnç konumunda izleneceğini kaydetti.

DOLAR NE KADAR? DÖVİZ KURLARI 9 EKİM 2018

Amerikan Doları, 8 Ekim 2018 tarihinde serbest piyasada alış 6,09 lira üzerinden işlem görürken, dolar satış 6,10 lira. Euro alış, 7,00 lira, satış 7,00 lira üzerinden işlem görüyor. İngiliz Sterlini alış, 7,97 lira, satış 7,98 liradan işlem görüyor. İsviçre Frangı alış, 6,13 lira, satış 6,14 liradan satılıyor. Kanada Doları alış 4,68 lira, satış 4,70 liradan satılıyor. Rus Rublesi alış, 0,09 lira, satış 0,09 liradan serbest piyasada satılıyor.