SON TV

Dolar son dönemin en düşük seviyesinde! 6 TL’nin altına indi

Fed'in faiz kararının ardından 6.05 seviyelerine inen Dolar/TL bugün 6 TL' nin de altına düşerek son dönemlerin en düşük seviyesine ulaştı

Dolar son dönemin en düşük seviyesinde! 6 TL’nin altına indi

ABD Merkez Bankası’nın kararlarının ardından güne 6.11 seviyelerinden başlayan dolardaki düşüş öğleden sonra hız kazandı. Doların TL karşısındaki kaybı yüzde 2’ye yaklaşırken kur 5.9940’a kadar indi. Dolar dün akşam Fed’in faiz kararının ardından da 6.05 TL seviyesine ulaşmıştı. Dolar, öğleden sonra  6 TL’ye kadar kadar inerek son zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

FED’İN FAİZ KARARI

Dolar dün akşam Fed’in faiz kararının ardından da 6.05 TL seviyesine kadar inmişti. Fed dün politika faizini 25 baz puan artırarak yüzde 2-2.25 aralığına yükseltti. Fed, dün akşam politika faizini beklendiği gibi 25 baz puan yükseltmiş, faiz kararı öncesi 6.09 civarında olan kur 6.05 seviyesine dek çekilmişti.

PARA POLİTİKASINI “DESTEKLEYİCİ” DÖNEM SONA ERDİ

Fed dün gece açıkladığı para politikası kararına göre politika faizini 25 baz puan artırarak yüzde 2-2.25 aralığına yükseltti. Merkez bankasının karar metni “destekleyici” para politikası döneminin de sonuna gelindiğini gösterdi.

ETİKETLER: