SON TV

Ediz Bahtiyaroğlu ölüm nedeni ne? F.Bahçe’den Ediz Bahtiyaroğlu mesajı

Herkes Fenerbahçe'nin de mesaj yayınladığı Ediz Bahtiyaroğlu'nun kim olduğunu ve neden öldüğünü merak etmeye başladı. Ölüm yıldönümünde unutulmayan Ediz Bahtiyaroğlu için F. Bahçe'den de mesaj yayınlandı. İşte Ediz Bahtiyaroğlu ile ilgili tüm detaylar.

Ediz Bahtiyaroğlu ölüm nedeni ne? F.Bahçe’den Ediz Bahtiyaroğlu mesajı
  • Spor
  • 05 Eylül 2018 16:23

Herkes Fenerbahçe‘nin de mesaj yayınladığı Ediz Bahtiyaroğlu‘nun kim olduğunu ve neden öldüğünü merak etmeye başladı. Ölüm yıldönümünde unutulmayan Ediz Bahtiyaroğlu için F. Bahçe’den de mesaj yayınlandı. İşte Ediz Bahtiyaroğlu ile ilgili tüm detaylar.

Eskişehir formasını giyen Türkiye’nin başarılı savunma oyuncularında biri olan Ediz Bahtiyaroğlu 2012 yılında hayatını kaybetmişti. Türk ve dünya futbolunu yasa boğan olayın ardından 6 sene geçmesine rağmen Ediz Bahtiyaroğlu unutulmadı. Eskişehir ve diğer kulüp yönetici ile taraftarları tarafından her sene anılan Ediz için bu sene de anıldı. Peki Eskişehir’in unutulmaz futbolcusu Ediz Bahtiyaroğlu kimdir? Ediz Bahtiyaroğlu ölüm nedeni nedir?

EDİZ BAHTİYAROĞLU ÖLÜM NEDENİ

5 Eylül’de hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu’nun yapılan otopsisinde ölüm nedeni, 26 yaşındaki futbolcunun kalp krizi sonucunda yaşamını yitirmişti. İnceleme sonunda hazırlanan 2 sayfalık raporda Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölüm nedeninin doğal vücut yapısından kaynaklanan kalp krizi olduğu belirtildi.

https://t.co/wpxeIPuDI1 | 5 Eylül 2012 tarihinde aramızdan ayrılan futbolcumuz #EdizBahtiyaroğlu‘nu özlemle ve rahmetle anıyoruz. #KanatlanıpUçtuğunYerdeBahtiyarOl pic.twitter.com/UfdAwCQo8t

— Eskişehirspor (@Eskisehirspor) 4 Eylül 2018

EDİZ BAHTİYAROĞLU KİMDİR?

Ediz, futbola Bursaspor’un altyapısında başladı. 17 yaşına kadar Bursaspor’un PAF takımında forma giydi. Samet Aybaba Ediz’in bonservisini Bursaspor’dan satın aldı. Ankaraspor A Takımı ile ilk maçını Intertoto Kupası’nda oynadı. Keçiörengücü’ne 1 yıllığına kiralandı. Orada yaşadığı şampiyonluğun ardından Ankaraspor’un hazırlık kampına katıldı ve Aykut Kocaman tarafından kadroya dahil edildi.

Turkcell Süper Lig’deki ilk maçına 4 Ağustos 2006’da Galatasaray karşısında 79. dakikada oyuna girmesiyle çıktı. Ediz 2011-12 sezonunda Eskişehirspor’a transfer olmuş ve 10 maç takımının formasını giydi. 30 Eylül 2006’da ilk 11’de çıktığı Sivasspor maçıyla takımın kadrosunun değişmezleri arasına girdi.

Ediz Bahtiyaroğlu, 5 Nisan 2009’da törende Gizem Yurtoğlu’yla nişanlanmıştı.

FENERBAHÇE EDİZ BAHTİYAROĞLU’NU UNUTMADI

Fenerbahçe Kulübü, 2012 yılında hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu’nu ölümünün 6. yıl dönümünde andı.

Sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesabında Ediz’in son olarak formasını terlettiği Eskişehirspor’daki fotoğrafı paylaşılarak, “Yukarılarda bir yerde, üstünde sarı-lacivert çubuklu var, sırtında Ediz yazar.” mesajı yayımlandı.

Futbola Altyapımızda başlayan #EdizBahtiyaroğlu‘nu aramızdan ayrılışının 6. Yılında özlem ve rahmetle anıyoruz #KanatlanıpUçtuğunYerdeBahtiyarOl pic.twitter.com/NIXiix05bd

— Bursaspor (@BursasporSk) 5 Eylül 2018

BURSASPOR DA EDİZ’İ ANDI

Ediz Bahtiyaroğlu’nun vefatının 6. yılında unutmadı. Ediz için resmi Twitter sayfalarında “Futbola Altyapımızda başlayan EdizBahtiyaroğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. Yılında özlem ve rahmetle anıyoruz KanatlanıpUçtuğunYerdeBahtiyarOl” mesajı ile Ediz’i andı.