SON TV

Efsane bisikletçi Armstrong: UBER’den gerçek olduğuna inanılamayacak kadar çok para kazandım

Fransa Bisiklet Turu'nu, aralıksız 7 kez kazanan ancak doping yaptığı ortaya çıktıktan sonra hakkında açılan davalar için 111 milyon dolar ödemek zorunda kalan bisikletçi Lance Amstrong, UBER'e yaptığı yatırımlar sayesinde ayakta kaldığını söyledi. Amstrong, 2010'da Uber'e yaptığı 100 bin dolarlık yatırımla gerçek olduğuna inanılamayacak kadar çok para kazandığını belirtti

Efsane bisikletçi Armstrong: UBER’den gerçek olduğuna inanılamayacak kadar çok para kazandım

Bisiklet sporunun en prestijli organizasyonu olan Fransa Bisiklet Turu’nu, aralıksız 7 kez kazanarak gelmiş geçmiş en iyi sporculardan biri olarak gösterilen ancak daha sonra doping yaptığını itiraf etmesini üzerine kariyerini sonlandırmak zorunda kalan Lance Amstrong, doping davaları neticesinde 111 milyon dolar ödemek zorunda kaldığı dönemde, UBER’e yaptığı yatırımın kendisine büyük miktarda para kazandırdığını söyledi.

Amerikan Posta Dairesi, doping kullandığını itiraf eden Armstrong’a sponsorluk anlaşmasını ihlal ettiği ve kurumun itibarını zedelediği gerekçesiyle dava açmıştı. Armstrong, Nisan ayında bu davada 5 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.

Ancak diğer davalar ve mahkeme masraflarıyla Armstrong’un ödediği para 111 milyon dolara ulaştı.

NE KADAR KAZANDI?

CNBC Televizyonu’na açıklamalarda bulunan 5 çocuk babası 47 yaşındaki Armstrong, 2010’da Uber’e yaptığı 100 bin dolarlık yatırımla gerçek olduğuna inanılamayacak kadar çok para kazandığını söyledi.

Armstrong, bu yatırımı yaptığı dönemde, Uber’in piyasa değerinin 3,7 milyon dolar olduğunu belirtti.

2009’da kurulan Uber’in bu yıl piyasa değeri 72 milyar dolara ulaştı. Şirket 2019’da 120 milyar doları hedefliyor.

Programda sunucu Armstrong’a “Ne kadar kazandınız? “10, 20, 30, 40 ya da 50 milyon dolar mı?” diye sordu. Lance Armstrong, soruya “Bunlardan biri” diye yanıt verdi.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: