SON TV

El konulan uyuşturucuları satıp parasını FETÖ’ye aktardı!

Ankara’daki adli emanetten uyuşturucu çalarak sokaklarda sattırdığı iddiasıyla 2 yıl önce 25 yıl hapis cezası alan firari eski CAT görevlisi Kudret T.'nin el konulan uyuşturucuları satıp parasını FETÖ'ye aktardığı öğrenildi.

El konulan uyuşturucuları satıp parasını FETÖ’ye aktardı!

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü’nün uyuşturucu üzerinden para kazandığını ortaya çıkaran kritik bir operasyona imza attı. Öğrenilen bilgilere göre, 2007-2014 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı CAT timinde görev yapan Kudret T., 17-25 Aralık operasyonları sonrasında paralel yapı bağlantılı olduğu şüphesiyle görevden alınarak, Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde gönderildi. Kudret T. Ankara Narkotik Şube’de, ele geçirilen uyuşturucu maddelerin adli emanete gönderilmesiyle görevlendirildi. Bir süre sonra Ankara Emniyeti’nin düzenlediği bir uyuşturucu operasyonunda, Kudret T.’nin adli emanetten uyuşturucu çalarak, tacirlere sattırdığı iddiaları ortaya çıktı.

TACİRLER İTİRAF ETTİ

Araştırma başlatan Ankara Narkotik Polisi, operasyon kapsamında sokaklarda uyuşturucu satan zehir tacirlerinden H.G., Ö.Ü. ve İ.G. isimli şüphelileri gözaltına aldı. Tacirler ifadelerinde uyuşturucunun bir kısmını Polis Memuru Kudret T.’den aldığını ve uyuşturucu satışından elde ettikleri geliri paylaştıklarını itiraf etti. Teknik ve fiziki takip başlatan emniyet, Kudret T.’yi gözaltına aldı. Fakat delil yetersizliğinden Kudret T.’nin tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Emniyetteki ilk ifadesinde de suçlamaları kabul etmedi.

Yakalanan zanlının üst aramasında örgüt şifresi olan F serisi 1 Dolar çıktı.

FETÖ’nün uyuşturucu baronu Kudret T.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Kudret T., tutuksuz yargılanırken, başka bir birime tayini çıktı. Fakat uzun bir süre geçmesine rağmen, Kudret T. görevine başlamadı. Mazeretsiz olarak 10 gün boyunca iş başı yapmayan şüpheli meslekten ihraç edildi. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından, Kudret T. hakkında adli emanete götürdüğü uyuşturucuları satmak için çaldığı gerekçesiyle hakkında 25 yıl hapis cezasına hükmedildi. Cezanın ardından ise Kudret T. kayıplara karıştı.

YeniŞafak