SON TV

Emel Sayın yıllar sonra ilk kez açıkladı! İşte en büyük pişmanlığı

Usta sanatçı Emel Sayın, konuk olduğu Hülya Koçyiğit'in programında "Hayattaki en büyük pişmanlığın nedir" sorusuna verdiği yanıtla gündeme geldi.

Emel Sayın yıllar sonra ilk kez açıkladı! İşte en büyük pişmanlığı

Hem sesiyle hem de oyunculuğuyla kalplerde taht kurmayı başaran 73 yaşındaki Emel Sayın, en büyük pişmanlığını açıkladı. Çocukluk arkadaşı olan Hülya Koçyiğit’in programına katılan Sayın, hakkında bilinmeyenleri de anlattı.

Programda Hülya Koçyiğit ile çocukluk arkadaşı olduklarını ve anneleri sayesinde tanıştıklarını söyleyen Emel Sayın, “Hayattaki en büyük pişmanlığın nedir” sorusuna “Evlat sahibi olamamak” şeklinde yanıt verdi. Ayrıca Sayın, evlat sevgisinin yerine yeğenlerini koyduğunu ve onları çok sevdiğini söyledi.

Henüz 6 yaşında..: Öte yandan müzikle olan ilişkisinin çok küçük yaşlarda başladığını belirten Emel Sayın, ilk hatırladığının da henüz altı yaşında müzik dersinde söylediği ağıt olduğunu belirtti.

Aynan Işık heyecanı: İlk sinema filmi teklifinin de sahne aldığı mekanın kulisinde edildiğini belirten Emel Sayın, Ayhan Işık’la birlikte oynayacağını söylediklerinde çok heyecanlandığını dile getirdi.

Peki Emel Sayın kimdir?

Sayın, 20 kasım 1945 tarihinde Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğmuştur. 1926’da Türkiye’ye gelen muhacir bir aile olan Suat ve Ahmet Sayın’ın 4 kız çocuklarından en büyüğüdür.

13 yaşındayken Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Sonraki yıllarda Münir Nurettin Selçuk’tan da dersler aldı ve yeteneği ile dikkat çekmeye başladı.

Lise eğitimini Edirne’de tamamladıktan sonra üç yıl boyunca İstanbul Belediye Konservatuarı’nda, Münir Nurettin Selçuk’un da hocalığını yapmış olan Alis Rosenthal’dan şan dersleri aldı.

Bu arada Hürriyet Haber Ajansı’nın açtığı yarışmada Münir Nurettin Selçuk’a ait klasik bir eser okuyarak ‘Ses Kraliçesi’ seçildi.

Henüz 17 yaşındayken Ankara Gençlik Parkı’nda Gönül Yazar’ın ilk eşi Necdet Yazar’ın gazinosunda ilk defa sahneye çıktı. 1963 yılında Ankara Radyosu’nun sınavını kazanarak, buradaki yedi yıllık hizmetine başladı.

Ardından Lalezar Gazinosu’nda assolist olarak sahne almaya başladı. İstanbul’da bulunduğu yıllarda şöhreti giderek artan Emel Sayın, albümlerinin yanı sıra sinema filmlerinde de rol aldı. Ayrıca 2001 yılında Aşkım Aşkım adlı televizyon dizisinde ve daha sonra Karınca Yuvası adlı dizide rol aldı.

1974 yılında çekilen Mavi boncuk adlı filmi Tarık Akan’la oynadığı en güzel filmlerinden birisidir. Emel Sayın’a 1998 yılında Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından Devlet Sanatçısı unvanı verilmiştir.

Emel Sayın, 1966 yılında 21 yaşındayken ilk eşi İsmet Kasapoğlu ile evlendi. 1975 yılında boşanan çift bir yıl ayrı kalabildi ve 1976’da tekrar nikah masasına oturdu. 1979 yılında tekrar boşandı.

Emel Sayın, 1979’un 20 Haziran’ında ‘Gazinocular Kralı ‘Fahrettin Aslan’ın oğlu Selçuk Aslan’la fırtınalı bir evlilik yaşadı. Eylül 1981’de ise ayrıldı. Emel Sayın, daha sonra 4 Haziran 1986 tarihinde Amerikalı David Younnes ile evlendi. 1999 yılında boşandılar.

2013 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Düğün Dernek” adlı komedi filminde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2016 yılı 53’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali açılış töreninde Yılmaz Gruda, Feyzi Tuna, Fransız Yıldız Audrey Tautou ve Emel Sayın’a onur ödülü verildi.