SON TV

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev alanları belli oldu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından yayınlanması beklenen Emniyet Müdürleri kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı. Emniyet Genel Müdür Yardımcıları belli olurken 52 ilin Emniyet Müdürü de değişti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya imzasıyla Başkanlık ve Daire Başkanları belli olurken Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın yardımcılığına Mahmut Çorumlu, Ömer Urhal, Selami Yıldız, Caner Tayfur getirilirken Mustafa Çalışkan ile Adem Çakıcı’nın görevlerinde değişiklik olmadı. Türk Polis Teşkilatında Emniyet Müdür Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev alanları belli oldu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından yayınlanması beklenen Emniyet Müdürleri kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanı Mahmut Çorumlu, Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Polis Başmüfettişleri Selami Yıldız ile Caner Tayfur, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı; Polis Başmüfettişi Rüştü Yılmaz ise 1. Hukuk Müşavirliği görevine getirilirken 52 ilin emniyet müdürü de değişti.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN A TAKIMI BELLİ OLDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın imzasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Başkanlık ve Daire Başkanları belli oldu. Buna göre Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın A Takımı şekillenmeye başladı. Personel Başkanlığa Polis Başmüfettişi Ahmet Acar, Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanı Ahmet Emin Turanlı, Özel Harekat Başkanı Süleyman Karadeniz, İstihbarat Başkanlığına Vekili Resul Kabataş, Asayiş Daire Başkanlığına Tolga Yılmaz, Belge Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkanlığına Asım Dursun, Bilgi Teknoloji ve Haberleşme Daire Başkanlığına Mehmet Çatal, Dış İlişkiler Daire Başkanlığına Mustafa Serkan Sabanca, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığına Fahri Bulut, Güvenlik Daire Başkanlığına Maksut Yüksek, Koruma Daire Başkanlığına Tamer Taş, Kriminal Daire Başkanlığına Tuncay Ankara, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığına Asım Bulat, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığa Seylan Demir ve Terörle Mücadele Başkanlığına Ergün Dağıstanlı getirildi.

EMNİYET TEŞKİLATINDA GÖREV ALANLARI BELLİ OLDU

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın yardımcılığına getirilen Mahmut Çorumlu, Ömer Urhal, Selami Yıldız, Caner Tayfur ve görevine devam eden Adem Çakıcı, Mustafa Çalışkan’ın görev alanları belli oldu.

Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu,Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı, Siner Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Tanık Koruma Daire Başkanlığından sorumlu müdür yardımcısı oldu.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Asayiş Daire Başkanlığı, İnterpol-Europol Daire Başkanlığı ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığından sorum genel müdür yardımcısı oldu.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Selami Yıldız, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı,Belge Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığından sorumlu emniyet müdür yardımcısı oldu.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ömer Urhal, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, Göçmen Kaçakçılığı Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, Koruma Daire Başkanlığı,Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve TBMM Koruma Başkanlığından sorumlu emniyet müdür yardımcısı oldu.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Güvenlik Daire Başkanlığı,İnşaat-Emlak Daire Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığından sorumlu emniyet müdür yardımcısı oldu.

Emniyet Müdür Yardımcısı Caner Tayfur, Trafik Başkanlığı, Havacılık Daire Başkanlığı, Kriminal Daire Başkanlığı ile Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığından sorumlu emniyet müdür yardımcısı oldu.

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’a doğrudan bağlı birimler ise; “Teftiş Kurulu Başkanlığı, Özel Harekat Başkanlığı, Personel Başkanlığı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, İstihbarat Başkanlığı, Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Başkanlığı, İç Denetim Birimi ve Özel Kalem Müdürlüğü.”