SON TV

Emniyet kararnamesinden bomba kulisler

SONTV, 3 bin 500’e yakın yargı mensubunu ilgilendiren HSK Yaz Kararnamesiyle ilgili yazdığı bütün kulis bilgilerinde yüzde yüz isabet sağlayarak okuyucularını doğru şekilde bilgilendirdi. SONTV ekibi şimdi, kısa süre içerisinde yayımlanması beklenen Mülkiye ve Emniyet kararnamesiyle ilgili kulislere yoğunlaştı. Gün geçtikçe hareketlenen Emniyet Teşkilatı kararnamesiyle ilgili yeni isimlere ulaşıldı. İşte kulisleri hareketlendiren bilgiler.

Emniyet kararnamesinden bomba kulisler

Emniyet Teşkilatı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın atanmasının ardından kısa süre içerisinde yayımlanacak kararnameyi heyecanla bekliyor. SONTV, kararnameyle ilgili kulislerde konuşulan son bilgilere ulaştı. Bir süre önce kararname çalışmaları için Ankara’ya geldiği öğrenilen Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç’in Emniyet Genel Müdür yardımcısı olacağını, Genel Müdür yardımcılarından Resul Holoğlu’nun ise bu görevden alınacağının kulislerde konuşulduğunu aktarmıştık. Kararname öncesi Ankara Emniyet Müdürlüğü için yeni bir isim ortaya atıldı. Polis Başmüfettişi olan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın Ankara Emniyet Müdürlüğü için isminin kulislerde konuşulduğu öğrenildi.

KONYA EMNİYET MÜDÜRÜ ENGİN DİNÇ

BAŞKANLIKLARA YENİ İSİMLER KULİS YAPIYOR

Uzun süredir İstihbarat Başkanlığı yapan Sabit Akın Zaimoğlu’nun görevine devam edeceği belirtilirken, Polis Başmüfettişi Murat Mutlu’nun da Gaziantep’in yeni İl Emniyet Müdürü olacağı konuşuluyor. Mevcut Gaziantep İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ’un merkeze alınacak isimler arasında olduğu iddia edilirken, Van Emniyet Müdürü Atanur Aydın’ın da Polis Başmüfettişi olarak merkeze alınması beklenen isimlerden olduğu belirtildi. Eski Kırklareli Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi olan ve eski İçişleri Bakanları Efkan Ala ile Selami Altınok’a yakınlığıyla bilinen Erkin Adalar’ın ise İzmir İl Emniyet Müdürü olmasının beklendiği öğrenildi. Teftiş Kurulu Başkanı Fennî Gürsel’in Polis Başmüfettişi olacağı kulislerde konuşulurken, Bartın İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz’ın ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında aktif olarak halen devam eden bir soruşturması olması nedeniyle merkeze alınacak Emniyet Müdürleri arasında olduğu belirtiliyor. Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker’in de merkeze alınanlar isimler arasında olduğu, Özel Harekat Başkanlığı görevi için polis başmüfettişi Ertuğrul Yıldırım’ın kulis yaptığı öğrenildi.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI

Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu’nun da merkeze çekileceği iddia edilirken, Yozgat İl Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ve Hatay İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş’ın idari bir dosya kapsamında merkeze alınacak Emniyet Müdürleri arasında olduğu öğrenildi. Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ve Polis Başmüfettişi Murat Mutlu’nun büyük bir ile Emniyet Müdürü olacağı belirtilirken, Karabük Emniyet Müdürü Kadir Yırtar’ın da bu isimler arasında olacağı öğrenildi. Bunların yanı sıra Antalya Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in de küçük bir ile atanacağının kulislerde konuşulduğu öğrenildi. İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan özel sınıf Emniyet Müdürü Bekir Macit’in ise Birinci Hukuk Müşavirliği vekilliğinden alınacağının kulislerde konuşulduğu öğrenildi. Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç’in Emniyet Genel Müdür yardımcısı olaraka atanmasının ardından Konya Emniyet Müdürlüğü’ne ise Konya’nın sorunlarını bilen, daha önce burada görev yapmış tecrübeli bir ismin atanmasının beklendiği öğrenildi.

PERSONEL BAŞKANI DEĞİŞMİŞTİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ilk görevden alma kararnamesine imzalamış, Emniyet teşkilatındaki tüm atamalara ait işlemleri yürüten personel biriminin başındaki Ogün Vural’ı görevden almış, yerine Polis Başmüfettişi olan Ahmet Acar’ı Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanı olarak görevlendirmişti. SONTV, Emniyet Müdürleri kararnamesiyle ilgili kulislere yansıyan yeni bilgileri aktarmaya devam edecek.