SON TV

Emniyet’te büyük değişim! Emniyet Genel Müdürü değişti

Emniyet’te büyük değişim! Emniyet Genel Müdürü değişti

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde büyük bir değişim yaşandı. Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İçişleri Bakanlığı emrine alındı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın yerine ise Şırnak Valisi Mehmet Aktaş getirildi.

Kararnameye göre, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan da boşalan Şırnak Valiliği görevine atandı.

Bayburt Valiliği görevine ise Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim getirildi.

Bu gelişmenin üzerine vatandaşların en çok merak ettiği soru Mehmet Aktaş kimdir ve yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş nereli ve kaç yaşında oldu.

Mehmet Aktaş

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanan Aktaş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Aksaray’ın Gülağaç, Malatya’nın Kuluncak, Muş’un Hasköy, Düzce’nin Cumayeri ve Rize’nin Çayeli ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulunan Aktaş, 2010-2014 yıllarında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak görev aldı.

Daha sonra İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Aktaş, 2016’da Karabük Valiliği ardından da 2017’de Şırnak Valiliği yaptı.

Mehmet Aktaş, evli ve 3 çocuk babası.

ALİ HAMZA PEHLİVAN’IN ÖZ GEÇMİŞİ

Şırnak Valiliğine atanan Ali Hamza Pehlivan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.

Giresun’un Doğankent, Erzincan’ın Kemah, Giresun’un Piraziz, Kahramanmaraş’ın Göksun, Bursa’nın İznik ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulunan Pehlivan, 2017 yılında Bayburt Valisi olarak atanmıştı.

CÜNEYT EPCİM’İN ÖZ GEÇMİŞİ

Bayburt Valiliğine atanan Cüneyt Epcim, Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Afyonkarahisar’ın Başmakçı, Artvin’in Ardanuç, Çorum’un Mecitözü ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulunan Epcim, 2014 yılında Hakkari Valiliğine Vali Yardımcısı olarak atanmıştı.

ETİKETLER: