SON TV

Emniyet’ten Yeditepe Huzur uygulaması

Yeni İstanbul Müdürü Zafer Aktaş koordinesinde gerçekleşen polis helikopteri destekli Yeditepe Huzur Operasyonu'nda yüzlerce kişinin GBT sorgusu kontrol edildi, aranan 35 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyet’ten Yeditepe Huzur uygulaması

İstanbul eski Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’dan görevi devralan yeni Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul’a hızlı bir giriş yaptı.

Aktaş’ın yeni görevindeki 3. gününde İstanbul genelinde helikopter destekli Yeditepe Huzur uygulaması gerçekleştirildi. Trafik, asayiş ve motosikletli polis ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulamaya, yeni düzenlemeyle birlikte ‘Gece Kartalları’ da katıldı.

GECE KARTALLARI İLK UYGULAMASINA ÇIKTI

Gece Kartalları’nın asayiş ekipleriyle ilk uygulamasında il genelinde 5 bin personel görev aldı. İstanbul’un tüm ilçelerinde eş zamanlı yapılan uygulamada sürücülerin evrakları incelenerek GBT sorgusu yapıldı. Ekipler ayrıca, salgın vatandaşları salgın nedeniyle maske kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı.

BİR GECEDE 35 KİŞİ YAKALANDI

Polis helikopteri ve narkotik köpeklerinin de destek verdiği uygulamada umuma açık yerlerin denetimleri, aranan şahıslara yönelik de çalışma yapıldı. Uygulamada 10 bin 276 kişinin GBT sorgusu yapıldı, aranan 35 kişi ise gözaltına alındı. Üst aramalarında 3’ü kurusıkı olmak üzere 5 tabanca, 15 fişek, bir kesici alet ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Öte yandan 114’ü motosiklet olmak üzere 3 bin 819 araç kontrol edilerek 15 araç trafikten men edildi. 77 araç ve 181 sürücüye işlem yapılarak toplamda 138 bin 213 lira para cezası kesildi. Ayrıca denetlenen 624 iş yerinden 5’ine de işlem uygulandı.