SON TV

En güzel ve anlamlı Kadir Gecesi mesajları! Kadir Gecesi ve Cuma günü için Whatsapp resimli kutlama mesajları

Kadir Gecesi de geldi çattı. 2019 Kadir Gecesi 31 Mayıs’ Cuma, yani bu gece idrak edilecek. Kadir Gecesi ve Cuma günü için resimli kutlama mesajları ile sevdiklerinizi hatırlayın. Bu gece, Kadir Gecesi'nde camiler dolup taşacak ve eller semaya yükselecek. 2019 Kadir Gecesi mesajları ile bugünün anlamı ve önemine binaen sevdiklerinizi tebrik edin! Sevdiklerinize gönderebileceğiniz kısa, uzun ve resimli Kadir Gecesi ve Cuma mesajları burada! En güzel Kadir Gecesi mesajları ve sözleri haberimizde... İşte 2019 Kadir Geceniz mübarek olsun sözleri, Kandil mesajları ve Cuma mesajları!

En güzel ve anlamlı Kadir Gecesi mesajları! Kadir Gecesi ve Cuma günü için Whatsapp resimli kutlama mesajları

Milyonlarca Müslüman vatandaşın ellerinin semaya yükseleceği Kadir Gecesi’nde dualar okunacak, namaz kılınacak, tövbe ederek af dilenecek, sevdiklerin hatırı sorulacak mutlu edilecek, tefekkürde bulunulacak, bol bol zikir edilecek. En güzel Kadir Gecesi mesajlarını yakınlarınıza göndererek onları da ibadete davet edebilirsiniz.

Kadir Gecesi mesajları ve sözleri 2019 burada! Resimli yeni Kadir Gecesi mübarek olsun mesajları ve Hayırlı Cuma mesajları…

2019 KADİR GECESİ RESİMLİ VE SÖZLÜ MESAJLARI

Ramazan ayının 27. gecesine denk gelen Kadir Gecesi, 31 Mayıs Cuma günü idrak edilecek. Bugünün anlamı ve önemi her zaman olduğu gibi sosyal medyadan kandil mesajları ile belirtilecek. Sevdiklerine, büyüklerine iyi kandiller dileklerini iletmek isteyen kişiler en güzel resimli kandil mesajları ve sözleri seçeneklerine bu başlık altından ulaşabilirler. 2019 Resimli Kadir Gecesi mesajları kısa, uzun ve en güncel görseller ile siz de Kadir Gecesi, Kandil mesajları seçerek bugünü unutmayın. İşte Kadir Gecesi ve Cuma mesajları!

-Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

-O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

-Ömrümüzü, günlerimizi ve bu cumamızı mübarek kıl Allah(c.c)’ım bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle Ya Rabbim. Hayırlı cumalar.

-Kuran da Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu nedenle bu geceyi ihya edelim.. Kadir geceniz hayırlı olsun.

-Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. kadir gecesi hayırlara vesile olsun.

-Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

-Kadir geceniz mübarek olsun! Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Hayırlı Kandiller..

-Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi’nde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir gecesiniz mübarek olsun!

-Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayirli bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum Kadir geceniz mübarek olsun.

CUMA VE KADİR GECESİ MESAJLARI

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

* Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

* Bu gece kadir gecesi. Edilen dualar kabul, yapılan tövbeler kabul olurmuş.

* Kadir Geceniz mübarek olsun..Bu günlerin feyzi üzerinize, Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, Nuru Ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun.

* O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

* Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

* Kuran da Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu nedenle bu geceyi ihya edelim.. Kadir geceniz hayırlı olsun.

* Kuran da kadir gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin kadir gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu nedenle bu geceyi ihya edelim.. kadir gecesi hayırlı olsun..

* Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. kadir gecesi mübarek olsun..

* Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

* Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. kadir gecesi hayırlara vesile olsun.

* Bu gece bundan sonra peşpeşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve kadir gecesi’nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili’nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller…

* Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır, Beraberce kutlamak için..

KADİR SURESİ ANLAMI VE OKUNUŞU

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla…
Biz o (Kur’ân)nu Kadir gecesinde indirdik.
Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?
Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.
O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.

Bismillahirrahmânirrahîm…
İnna enzelnahü fiy leyletilkadr
Ve ma edrake ma leyletülkadr
Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr
Selamün hiye hatta matle’ılfecr
AMİN…

.