SON TV

Enflasyonla mücadele için internet sitesi açıldı

Berat Albayrak'ın 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' kapsamında açıklama yaptığı sırada, 'Enflasyonla mücadele sitesi' yayına başladı. Sitede, Enflasyonla mücadele programının ayrıntıları ve Enflasyonla mücadeleye dair haberler yer alıyor.

Enflasyonla mücadele için internet sitesi açıldı

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı basın toplantısı başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklama yaptığı esnada ‘Enflasyonla mücadele sitesi’ hizmete girdi.
Sitede, ‘Enflasyonla mücadele, haberler, destekleyenler, siz de katılım’ gibi bölümler yer alıyor. Siteye giren kullanıcılar, Bakanlığın ‘Enflasyonla mücadele çalışmalarına’ buradan ulaşabilecek.

Sitenin işleyişine dair açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Burada enflasyon sepeti ürünlerinin tüm markaları var. Bu logo ile dükkanlarımızı adeta süsleyeceğiz. Tamamen gönüllülük esası ile. Aynen uygulayacaklar. Bir internet sitesi kurduk. Enflasyonlamucadele.org sitesi ile bu kampanyaya katılmak isteyenler, sadece site üzerinden değil bakan Vatandaşlarımız da sitemizden bu güçlü mücadeleye destek veren firmalarımızı takip edecekler. Kamu öncü olacak” ifadelerini kullandı.

SİTEYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Enflasyonla mücadelede devreye alınan kararları Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, merakla beklenen “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”nı ilgili bakanlar ve iş dünyası temsilcilerinin katıldığı toplantıyla açıkladı. Firmalar, yeni açıklanan logo ile birlikte ürünlerde asgari yüzde 10 indirim uygulayacak. 1 Ağustos’tan geçerli olmak üzere bankalar yüksek faizle kullandırılan kredilerin faiz oranlarında yüzde 10 indirim yapacak. İşletmelerin kullanacakları TL cinsinden kredilere, yüzde 14’e kadar finansman desteği sağlanacak…

İşte enflasyonla mücadelede devreye alınan kararlar

*Enflasyon mücadelesine katılacak tüm firmalar, belirlenen logo ile birlikte asgari yüzde 10 indirim uygulayacak.

*Yıl sonuna kadar elektrik ve doğal gaza zam yapılmayacak.

*İşçi çıkarmalarının önüne geçilmesi aşamasında işletmelere destek verilecek.

*1 Ağustostan itibaren geçerli olmak üzere bankaların yüksek faizle kullandırdığı kredilerde yüzde 10 indirim yapacak.

*Fırsatçılıkla etkin mücadele sürecek