SON TV

Engin Altan Düzyatan’ın yeni adresi belli oldu

Diriliş Ertuğrul'un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, tarih temalı bir bilgi yarışmasıyla ekranlara çıkmaya hazırlanıyor

Engin Altan Düzyatan’ın yeni adresi belli oldu

Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi gören TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, sevenlerinin karşısına yeni bir yarışma programı ile çıkacak.

Düzyatan’ın sunacağı yarışma programı ise tarih temalı bir bilgi yarışması olacak.

YARIŞMANIN FORMATI

Yarışmacılar 15 adet dört seçenekli soruyu cevaplamak için yarışacak. 15 soruyu doğru yanıtlamayı başaran yarışmacı büyük ödüle kavuşacak.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN KİMDİR?

Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz 1979 yılında İzmir’de doğmuştur. Engin Altan Düzyatan, tiyatroyla lisedeyken tanıştı. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdi. 2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul’a oyunculuk için geldiği yıllarda Kenter ve DOT Tiyatrosu’nda görev almış, ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyun yönetmiştir. Hazal Kaya ve Naz Elmas ile birlikte Beymen Club’ın 2010 koleksiyonu çekimlerinde yer almıştır.

İlk olarak 2001 yılında gösterime giren Ruhsar adlı T.V. dizisinde rol alarak oyunculuğa başlayan Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum benim ve Alacakaranlık adlı dizilerle oyunculuk deneyimini arttırdı. Düzyatan’ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Mehmet Altıoklar’ın yönettiği Beyza’nın Kadınları oldu.

Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi 1 ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alan sanatçı Ayrıca 1 Milyon Canlı Para isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır. 2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.

Halen TRT 1’de yayınlanmakta olan Diriliş: Ertuğrul adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer almaktadır. Arnavut asıllıdır. 2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile evlenmiştir.

ETİKETLER: