SON TV

Ensonhaber’den Oda TV’ye şaşırtan destek!

MİT mensubu şehidi yayınladıkları haberle deşifre eden ve ailesinin can güvenliğini tehlikeye atan Oda TV'ye Ensonhaber sitesinden şaşırtan bir destek geldi.

Ensonhaber’den Oda TV’ye şaşırtan destek!

Milli İstihbarat Teşkilatı mensubu şehidi deşifre eden ve ailesinin can güvenliğini tehlikeye atan Oda TV’ye son zamanlarda muhalif çizgisiyle dikkat çeken Ensonhaber’den şaşırtan bir destek geldi.

Ensonhaber.com yayınladığı ‘Oda TV’ye erişim engeli’ başlıklı haberine yorum ekleyerek şu satırlara yer verdi: ENSONHABER DİYOR Kİ; Oda TV’nin direkt kapatılması medya iletişimi açısından bir faciadır. Medya tek sesli hale getirilerek susturulamaz. Tehditle hiçbir konuda özgün fikrini söyleyemeyecek hale getirilen medya kimseye bir fayda sağlamaz. Söz konusu içeriğe engel getirilmesi ve bu haberi hazırlayanlar hakkında gerekli hukuki soruşturmanın yapılması meşru bir durumdur. Bir MİT çalışanını deşifre etmek ve devletimizin gözbebeği istihbarat kurumu MİT’i sıkıntıya sokmak elbette büyük bir suçtur ve sorumluları hakkında gereken de derhal yapılmalıdır. Gazetecilerin daha önce de defaatle belirttiğimiz üzere SUÇ İŞLEME LÜKSLERİ YOKTUR! Ancak burada haberi yapan gazeteciler ve haber cezalandırılacağı yerde direkt olarak ODA TV’yi kapatmak zamanın ruhuna ters ve son derece üzücü bir uygulamadır. Bu yanlış karardan bir an evvel dönülmesi dileğiyle..”

Ensonhaber bir de Oda TV’ye yayınladığı haber kapağıyla teklifte bulundu. Kapakta “Sayfalarımız Oda TV’ye açıktır. Gelin size pencere açalım yayınıza devam edin” diyen haber sitesi şaşırttı.

nsonhaber Medya Grup Başkanı Serkan Kalemciler de Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Kalemciler,Odatv’ye yapılan zulümdür. Medya tehditle tek sesli hale getirilemez. Getirilse de bir fayda çıkmaz. Btk’nın medyanın fişini çekme yetkisi kurumun itibarını sıfırlar. ODATV’NİN KAPATILMASI YANLIŞTIR! @ensonhaber bugün de yarında haksızlığa karşı durdu ve duracaktır!” dedi.

Kalemciler’in bu açıklamaları sonrası sosyal medyada yoğun eleştiri yağmuruna tutuldu.

NE OLMUŞTU?

‘Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı’ haberinde MİT mensubu şehidi deşifre ettikleri nedeniyle Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve haberin sahibi Hülya Kılınç soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları Yakup Ali Kahveci ve Yasin Erkal’ın talimatı ile gözaltına alınmış, ardından tutuklanmışlardı.

Konuyla ilgili ifade veren gazeteci Hülya Kılınç, olayla ilgili Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın da adını vererek “Ben bu haberi Barış Pehlivan’a gönderdim. Kendisini 2 yıldır tanıyorum. Diğer şüpheli Barış Terkoğlu’nu tanımam. Kendisi ile telefonda dahi görüşmüşlüğümüz yoktur” demişti.

Bu ifade sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ifadeye çağrıldı.

Bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Pehlivan’ın savcılık sorgusu sabah sat 10:00’dan 13:00’a kadar sürdü.

TUTUKLAMAYA SEVK EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre, ifadesi ardından Pehlivan ‘İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek’ suçundan tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Pehlivan, hakimlikte ifade verecek.

Oda TV’ye erişim engeli getirildi! Oda TV haber sitesine girilemiyor

 

Oda TV ihanetinde flaş ifade! Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın adı karıştı

 

Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç’ın tutuklanma gerekçeleri ortaya çıktı! Savcılık mahkemeye bu delilleri sundu