SON TV

Erdoğan’dan Bahçeli’ye ‘Bekir Bozdağ’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli'nin Bekir Bozdağ ile ilgili açıklamalarına cevap verdi.

Erdoğan’dan Bahçeli’ye ‘Bekir Bozdağ’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Andımız’ tartışmalarında hedefe koyduğu Bekir Bozdağ ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan “Yol arkadaşımı ona feda edemem” dedi.

“YOL ARKADAŞIMI ONA FEDA EDEMEM”

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:

“Tek tipçi bir metin özentisinin çocuklarımıza her sabah okutulmasının yeri var mıdır? Anayasa Komisyonu Başkanımızın kökeni ve meşrebi üzerinden eleştirilmesinin kime ne faydası vardır? Ben ayrımcı değilim diyeceksin, Anayasa Komisyonu Başkanımız benim milletvekilim, bakanlık yapmış arkadaşımıza, bakanımıza hem hakaret, hem tehdit savuracaksın. Onun arkasında bizler varız. Bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti gerçekten bir genel başkana yakıştıramadım. Bu çok üzücüydü. Buna yol arkadaşımı feda edemem. Benim bu yol arkadaşımızın ırkçılıkla alakası yok. Kökeni Kürt olabilir ama kendisi bu millete hizmet etmenin şuurunda. Niye hedef saptırıyor, damgalama yapıyoruz.”

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI BEKİR BOZDAĞ’I DUYGULANDIRDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bekir Bozdağ ile ilgili yaptığı açıklamalara Bozdağ gözyaşları eşliğinde dinledi.

DEVLET BAHÇELİ, BOZDAĞ HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli Danıştay’ın verdiği kararı desteklerken, Andımız kararına tepki gösteren Bekir Bozdağ’ı eleştirmişti. Bahçeli, “Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi. Bahçeli açıklamasında, Danıştay’ın ‘Andımız’ kararına tepki gösteren Bekir Bozdağ’ı çok sert sözlerle eleştirmişti.

İşte Bahçeli’nin Bekir Bozdağ’ı hedef alan o açıklaması:

Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin. Andımızı fıtrat ve köküne uygun okumak isteyen varsa kendi bilir. Ancak Türk milletinin Andına kimse karışmasın, hiç kimse ortalığı karıştırmasın. PKK’lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin”

0/5 (0 Reviews)