SON TV

Eski Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya FETÖ’den tutuklandı

HSK tarafından meslekten ihraç edilen eski Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

Eski Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya FETÖ’den tutuklandı

Hakimler ve Savcılar Kurulunca ( HSK) geçen hafta meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı Ferhat Sarıkaya adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınmasından bu yana Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde bulunan ve 2 gün önce gözaltı süresinin uzatılması kararlaştırılan Sarıkaya’nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan’ın talimatıyla polis tarafından Ankara Adliyesi’ne götürülen eski savcı Sarıkaya, savcı Özcan’a ifade verdi.

FETÖ’YE ÜYE OLMAKTAN TUTUKLANDI!

Özcan, ifade işlemi sonunda Sarıkaya’yı “terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Sarıkaya FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

Ferhat Sarıkaya, FETÖ’nün orduya yönelik ilk kumpası olarak kabul edilen Şemdinli iddianamesini hazırlamıştı… Ferhat Sarıkaya, Van’da YYÜ eski rektörleri Prof. Yücel Aşkın ve Prof. Hasan Ceylan ile cezaevinde intihar eden YYÜ Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’nın da yargılandığı, 25 milyon dolarlık ihale yolsuzluğu davasında da iddianameyi hazırlayan isimdi.