SON TV

Fahri Mutlu Tosun yeni görevine şehit Fethi Sekin heykeli önünde dua ederek başladı

HSK kararnamesi ile 20 ilde cumhuriyet başsavcılarının görev yeri değişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fahri Mutlu Tosun, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Başsavcı Tosun yeni görevine 2017’de İzmir Adliyesi’ni hedef alan PKK’lı teröristlerle çatışmaya giren ve kahramanlığı sayesinde onlarca kişinin hayatını kurtaran Polis Memuru Fethi Sekin’in heykeli önünde dua ederek başladı.

Fahri Mutlu Tosun yeni görevine şehit Fethi Sekin heykeli önünde dua ederek başladı

HSK kararnamesi ile 20 ilde cumhuriyet başsavcılarının görev yeri değişti. Kararname ile 3 bin 423 hakim ve savcının da ataması yapıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yapan Mustafa Öztürk, HSK kararıyla Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fahri Mutlu Tosun İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Başsavcı Tosun yeni görevine başladı. Tosun’un göreve başlaması İzmir Adliyesi’ndeki başsavcıvekilleri ve personeller tarafından memnuniyetle karşılandı.

ŞEHİR FETHİ SEKİN İÇİN DUA OKUDU

Başsavcı Tosun yeni görevine 2017’de İzmir Adliyesi’ni hedef alan PKK’lı teröristlerle çatışmaya giren ve kahramanlığı sayesinde onlarca kişinin hayatını kurtaran Polis Memuru Fethi Sekin’in heykeli önünde dua ederek başladı. Başsavcı Tosun duasını tamamladıktan sonra Fethi Sekin’in heykelinin önüne karanfil bıraktı.