SON TV

Falçatayla avukatı rehin almıştı! Yargıda Birlik Derneği’nden kınama

Bursa'da arabuluculuk görüşmesi sırasında avukatı falçata ile rehin alan zanlı tutuklandı. Olayla ilgili Yargıda Birlik Derneği’nden kınama geldi.

Falçatayla avukatı rehin almıştı! Yargıda Birlik Derneği’nden kınama

Osmangazi Belediyesi’nden ayrılan S.Y., iş davası kapsamında zorunlu arabuluculuk görüşmesi için bir arabulucu avukatın ofisine gitti. İşveren belediyeyi temsilen taraf vekili Avukat İlknur Nazlı Gökyıldız, şahıs tarafından falçata ile rehin alındı.

Bu sırada arabuluculuk görüşmesinde bulunan kişileri odadan dışarı çıkartan ve 10 dakika boyunca Gökyıldız’ı rehin tutan, bu sırada “Seni de doğrayacağım, kendimi de… Herkesi doğrayacağım” diye tehditler savuran S.Y. arabulucu avukatın ofisinin bulunduğu işhanının güvenlik görevlileri odaya girince elindeki falçatayı fırlatarak dışarı çıktı.

TUTUKLANDI

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan saldırgan, çıkarıldığı mahkemece ‘silahla hürriyeti tahdit ve kamu görevini yaptırmamak, görevli memura mukavemet’ suçlamasıyla tutuklandı.

Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu olaya ilişkin bir açıklama yayınladı:

Dernek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bursa’da S.Y isimli şüphelinin çalıştığı ilçe belediyesindeki işinden çıkarılması sonrasında, işe iade yargılama süreci öncesinde zorunlu arabuluculuk görüşmesi esnasında,
Belediyeyi temsil eden Avukat İlknur Nazlı Gökyıldız’ı, silahtan sayılan falçata ile rehin alarak tehdit ettiğini, güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle meslektaşımızın fiziksel olarak zarar görmeden şüphelinin yakalanması olayını, üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Avukat meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, şiddetin her türlüsünü kınadığımızı ifade ediyoruz.”