SON TV

FETÖ’cüler HSK eski Başkanvekilini yargılamakla tehdit etti

Firari ihraç yargı üyesi, FETÖ’nün yayın organı olan ve Türkiye’de erişim engeli bulunan tr724.com adresinden bir yazı yayımlayarak HSK eski Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’ı yargılamak ile tehdit etti.

FETÖ’cüler HSK eski Başkanvekilini yargılamakla tehdit etti

Mehmet Yılmaz, FETÖ İle mücadelede kritik isimlerden biri. Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yargıda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin temizlenmesi hususunda önemli çalışmalara imza attı. Twitter’da “Hakim Nevin” isimli kullanıcı HSK eski Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’ı hedef aldı.  “Yargıya iktidarın tasmasını taktın, yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını yer ile yeksan ettin” başlıklı bir yazı kaleme alan firari ihraç yargı üyesi, FETÖ’nün yayın organı olan ve Türkiye’de erişim engeli bulunan tr724.com adresinden söz konusu yazısını yayımladı.  Firari ihraç yargı üyesi, kaleme aldığı yazıda, HSK eski Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’a tehditler savurdu. Firari ihraç yargı üyesi, FETÖ’nün yayın organı olan tr724.com adresinden yayımladığı yazıda, “Senin devrin bitti. Kurul defterin kapandı. Ama açılacak tabii tekrar. Zira hukuk geri geldiğinde ki mutlaka bir gün gelecek, o defter açılacak. Yukarıda yazılanlar sadece bu defterden dışarıya yansıyan birkaç nottan ibaret. O defter açıldığında tüm notları hep birlikte okuyacağız. Hem de sesli bir şekilde, devasa mahkeme salonlarında, hep birlikte.” diyerek Mehmet Yılmaz’ı yargılamak ile tehdit etti. Firari, FETÖ mensubu kişilerin tespitinde ByLock’un önemine değinen ve çok sayıda FETÖ’cünün tespit edilmesinde kritik bir noktaya işaret eden Mehmet Yılmaz’ı FETÖ üyelerine yapılan operasyonların önünü açmakla suçladı.

 

MEHMET YILMAZ KİMDİR

1961 yılında Bolu İli, Gerede İlçesinde dünyaya gelen Yılmaz, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sırasıyla, 1987 yılında Amasya Hakimliği, 1989 yılında da Doğanhisar Hakimliği yapan Yılmaz, 1993 yılında ise Adalet Müfettişliği görevinde bulundu. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz 1988 senesinde Adalet Başmüfettişliği görevi yaptı. 2010-2014 yılları arasında HSYK başmüfettişliği görevinde bulunan Yılmaz, 12 Ekim 2014’de Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilen Mehmet Yılmaz 23 Mart 2016 tarihinde Hakimler Savcılar Kurulu Başkanvekili olarak seçildi. Yılmaz, HSK’daki görevinin sonlanmasının ardından Yargıtay’a üye olarak seçildi.