SON TV

FETÖ’nün Houston İmamı Kemal Öksüz Ermenistan’da yakalandı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün Houston İmamı Kemal Öksüz'ün Ermenistan’ın başkenti Erivan’da gözaltına alındı.

FETÖ’nün Houston İmamı Kemal Öksüz Ermenistan’da yakalandı

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Houston İmamı Kemal Öksüz’ün Ermenistan’ın başkenti Erivan’da yakalandığı ve gözaltına alındığı öğrenildi. Kemal Öksüz’ün, Amerikan makamlarına ‘sahte belge sunmak’ ve ‘dolandırıcılık yapmak’ suçlarından kırmızı bültenle arandığı belirtildi. Kemal Öksüz’ün FETÖ’nün firari “Hava Kuvvetleri imamı” Adil Öksüz’le bir akrabalık bağının olmadığı da bildirildi.

Kemal Öksüz

INTERPOLLE ARANIYORDU

Son dakika olarak geçilen ve Ermenistan basınında yer alan haberde, terör örgütü FETÖ’nün Houston imamı Kemal Öksüz’ün dün Ermenistan’da kıskıvrak yakalandığı ifade edildi. ABD tarafından 23 Ağustos’ta Interpol ile aranmaya başlayan Kemal Öksüz’ün Ermenistan’da işletmesi olduğu ve sivil toplum örgütleriyle bölgede FETÖ adına çalışmalar yürüttüğü belirlendi.

ABD VATANDAŞI OLUP ADINI KEVİN YAPMIŞ

Yerel basındaki haberlerde Öksüz’ün ABD vatandaşlığı aldığı ve bu sürecin sonunda adını Kevin olarak değiştirdiği belirtildi. Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde aktif rol oynayan ve firari olan Adil Öksüz ile Kemal Öksüz’ün bir akrabalık bağının bulunmadığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU İLE AYNI KAREDE

Geçtiğimiz aylarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile aynı karede olduğu bir fotoğraf ortaya çıkmıştı. Fotoğrafın 17 Aralık’tan hemen önce çekildiği belirtilmişti. Fotoğrafta FETÖ imamları Faruk Taban, Mahmut Yeter, Kemal Öksüz ve Emre Çelik’le görüşen Kılıçdaroğlu’na bir de plaket takdim edildiği görülüyor. Görüşmede Kılıçdaroğlu’na 17/25 Aralık operasyonuyla ilgili bilgi verildiği ve sonrasında kamuoyu yaratma görevini yürütmesi için görev verildiği öne sürülüyor.

EMNİYETTEN KEMAL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğünden, Ermenistan’da yakalandığı belirtilen Kemal Öksüz’ün, “Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeliği”nden arandığı, FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün akrabası olmadığının tespit edildiği bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Kemal Öksüz’ün, ABD kaynaklı yakalama kararlarına istinaden Ermenistan’da yakalandığının belirtilmesi üzerine açıklama yapılması gereğinin duyulduğu kaydedildi. Kemal Öksüz’ün, Giresun-Espiye nüfusuna kayıtlı olduğu ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Kemal Öksüz’ün, Adil Öksüz ile akrabalık bağının olmadığı, adı geçen kişinin halen Giresun Sulh Ceza Hakimliği ile Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliğinin yakalama emirleri gereğince ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan arandığı ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı kaydının bulunduğu tespit edildi.”

Açıklamada, Öksüz’ün geçerli seyahat belgesinin bulunmaması sebebiyle 22 Şubat 2017’de ABD İnterpol biriminden Türkiye’ye iadesi veya sınır dışı edilmesinin istendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“ABD İnterpol biriminden alınan cevabi yazıda, şahsın ABD vatandaşlığı olması sebebiyle sınır dışı veya iadesinin mümkün olmayacağı bildirilmiş, şahsın dolandırıcılık suçundan ABD makamları tarafından 23 Ağustos 2018 tarihli kırmızı bültenle aranmakta olduğu belirlendi.

Adı geçen kişinin ABD’nin yakalama emrine istinaden, Ermenistan’da yakalanmasına yönelik haberlere ilişkin Ermenistan İnterpol biriminden bilgi talep edilmiş olup konu tarafımızca takip edilmektedir.”