SON TV

FETÖ’nün Mülki İdare Yapılanmasına operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mülki idare amirlerine yönelik Ankara merkezli 23 ilde düzenlenen operasyonda örgütün mahrem abileriyle ankesör ve operasyonel hatlarla irtibat kurduğu belirlenen eski kaymakam ve vali yardımcılarının aralarında bulunduğu 50’si eski mülki idare amiri ile 1 mahrem imam hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ’nün Mülki İdare Yapılanmasına operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’nün mülki idare amirleri yapılanmasına yönelik soruşturmada ikinci dalga operasyon başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, 7 Nisan’da Ankara merkezli 22 ilde 37 eski mülkiye amiri ve 14 mahrem imam gözaltı kararı verilmiş, birçok ilin eski vali yardımcısı ile eski ilçe kaymakamları gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında elde edilen yeni deliller ışığında Ankara merkezli 23 ilde operasyonun ikinci dalgası başladı.

MÜLKİ İDARE AMİRLERİ OPERASYONEL HAT KULLANMIŞ
Eski Vali yardımcısı ve kaymakamların aralarında bulunduğu 50 mülki idare amiri ile 1 FETÖ imamının da aralarında bulunduğu 51 şüphelinin yakalanması için Terör Suçları Soruşturma bürosunca gözaltı kararı verildi. Gözaltı listesindeki mülki idare amirlerinin büfe, bakkal, market gibi umuma açık işyerlerinde bulunan kontörlü sabit hatlar ile operasyonel hatlar üzerinden sivil imamlar ile iletişim sağladıkları, bugüne kadar yürütülen soruşturmalar kapsamında örgüt mensubu olduklarına dair haklarında ifadeler bulunduğu öğrenildi.

11’İ İFADEYE ÇAĞRILDI
Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 39 eski mülki idare amiri ile 1 mahrem imamın Ankara merkezli 23 ilde gözaltına alınmaları için operasyon düzenlendi. 11 eski mülki idare amiri şüpheli ise ifadeye çağrıldı. Gözaltına alınmalarına karar verilen 40 şüpheliden 22’sinin yakalandığı 18 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

 

SABAH