SON TV

Filistin için ‘Hayır çorbası’ etkinliği! 13 STK bir araya geldi

13 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) bir araya gelerek ‘Filistin’e Sahip Çık’ sloganıyla ‘Hayır Çorbası’ programında buluştu.

Filistin için ‘Hayır çorbası’ etkinliği! 13 STK bir araya geldi
Etkinlik İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Etkinlikte konuşan BAKAP Başkanı Zuhal Öztürk, zulüm gören devlet Filistin için bir araya geldiklerini belirtti.

Öztürk, etkinlik kapsamında Filistin halkına yardım etmeyi amaçladıklarını söyledi. Öztürk konuşmasına şöyle devam etti: “1Filistin 19. yüzyıldan beri işgal altında. Bu konuya duyarsız olmamak için, sivil toplum kuruluşlarıyla Recep Akdağ’ın ‘Filistin’e umut ol’ çağrısıyla bu kampanyayı düzenledik. Kızılay iş birliğiyle düzenlediğimiz kampanyadan elde edilecek gelirin tamamı Filistin’e ulaştırılacak.” dedi.

Filistinliler’e hem ‘Biz de Allah da sizinle’ diyen Öztürk, Müslüman insanların birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Öztürk, “Üzülmeyin, erkek kardeşleriniz erkek kardeşlerimiz, kız kardeşleriniz kız kardeşlerimiz, çocuklarınız çocuklarımızdır.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı’nın da katıldığı programa Türk Kızılay Başkanvekili İsmail Hakkı Turunç da teşrif etti. Turunç, Kızılay’ın nerede insanlık sorunu varsa oraya elini uzattığını belirterek şunları söyledi: “Filistin davası, dün Hazreti Peygamberin davasıydı, Hazreti Ömer’in davasıydı, Selahaddin Eyyübi’nin, Abdülhamid’in davasıydı. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bütün ümmetin davası. Onun için duyarlı olmak zorundayız. Gönlümüzün istediği oradaki bu zulmün ortadan kalkması. Binlerce hanım kardeşimiz İsrail zindanlarında. Dün vefat eden Filistin Başkonsolosu’na da Allah’tan rahmet diliyorum.”

Ayrıca etkinliğe Filistinli öğrenci Ahmed Şeltut katıldı. Şeltut, Filistin’i, yaşananları ve Filistin’deki sosyal hayatı anlattı. Filistin için bir araya gelinen programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Yerlikaya ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: