SON TV

Film yapımcılarından boykot! Organize İşler 2 ve Karakomik filmler vizyona girmeyecek

Yılmaz Erdoğan'ın merakla beklenen filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı'nın vizyon tarihinin; film yapımcılarıyla salon işletmecilerinin anlaşmazlığı yüzünden ertelendiği iddia edildi. Haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini savunan film yapımcılarının boykot kararı aldığı öne sürüldü. Konuyla ilgili ilk paylaşımlar Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'dan geldi.

Film yapımcılarından boykot! Organize İşler 2 ve Karakomik filmler vizyona girmeyecek

Film yapımcıları ayaklandı. Sinema bilet fiyatlarını promosyonlarla salon işletmecilerinin yükselttiğini söyleyen yapımcılar, bilet başına aldıkları 4.5-5 liranın yükseltilmesi gerektiğini söylüyor. Eğer anlaşma sağlanmazsa; Organize İşler 2: Sazan Sarmalı, Kara Komik Filmler ve Recep İvedik 6 vizyona girmeyecek.

Pazartesi günü Yılmaz Erdoğan’ın merakla beklenen filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nın vizyon tarihinin ertelendiği duyuruldu. Dün ise film yapımcılarıyla salon işletmecileri, özellikle de Mars Grubu’nun birbirine girdiği öne sürüldü. Haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini söyleyen film yapımcılarının boykot kararı aldığı iddia edildi.

PROMOSYONLARLA BİLET FİYATLARI YÜKSELTİLİYOR

İddiaların doğru olduğu ve salon işletmecileri arasında yaşanan “bilet krizinin” diğer yapımcıların da katıldığı bir anlaşmazlık olduğu ortaya çıktı. Film yapımcılarıyla salon işletmecileri birbirine girdi. Film yapımcıları haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini söylüyor.

MISIR-MEŞRUBAT PROMOSYONU KRİZİ BÜYÜTTÜ

Hürriyet’in haberine göre, Türkiye’nin en büyük sinema işletmecisi Mars Grubu sattığı biletin yanına mısır-meşrubat promosyonları ekliyor. Hatta yüksek seyircinin olduğu seanslarda zaman zaman bunu zorunlu kılıyor. Uzunca bir süredir film yapımcıları bu uygulamadan rahatsızdı.

ANLAŞMA SAĞLANMAZSA POPÜLER FİLMLER VİZYONA GİRMEYECEK

Son 5 yılda sürekli artan bilet fiyatlarına rağmen yapımcılara bilet başına 4,5-5 liralık pay veriliyor. Anlaşma sağlanmazsa popüler filmlerin hiçbiri vizyona girmeyecek.

MARS GRUBU ANLAŞMA YAPMAZSA YAPIMCILAR FİLMLERİNİ ÇEKECEK

Mars grubu anlaşmaya yanaşmazsa bu sezon filmlerini vizyona sokmayacaklar. Bu bir boykot değil, bütün yapımcılar bireysel karar verecek ama toplantıya katılan ve konuştuğum 4 yapımcı da anlaşma sağlanmazsa filmlerini çekeceklerini söylediler.

YAPIMCININ KAZANCI OLMUYOR

Otopark 15 lira, mısır 10 lira, yapımcının kazandığı 5 lira.

CEM YILMAZ’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili ilk paylaşım Cem Yılmaz’dan geldi. Oyuncu, yapımcı ve komedyen Cem Yılmaz, dün Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘Kaçamak ve 2 Arada’ isimli 60 dakikalık ve bağımsız hikayelere sahip Karakomik Filmler serisinin 6 aydır süren çekimlerinin bugün biteceğini söyledi. Filmin afişini paylaşarak ekip arkadaşlarına teşekkür eden Yılmaz, “Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum. Film bizim, film sizin. Mısıra değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur” dedi.

“EN YAKIN SALONA SORARSINIZ”

45 yaşındaki komedyen, filmin vizyon tarihi için ise “En yakın sinema salonuna sorarsanız size tarih vereceklerdir” diye yazdı. Yılmaz daha önce filmin ocak ayında vizyona gireceğini açıklamıştı.

“KESİN BİR KARAR YOK”

Yılmaz’ın ardında ise Şahan Gökbakar ayrıntılı bir açıklama yaptı. 38 yaşındaki yapımcı ve oyuncu “Evvelki günlerde ve özellikle bugün yapımcılar ve sinema işletmeleri arasında anlaşmazlıklar olduğu ve yapımcıların filmlerini çıkmama kararı aldığı yönünde haberler basında geniş yer almıştır. Bu haberlerde şirketimiz Çamaşırhane Film, Şahan Gökbakar ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan Recep İvedik 6 filmiyle ilgili çeşitli yorum ve ifadeler bulunmaktadır. Tüm sinema işletmeleri ve şirketimiz arasında devam eden müzakere süreçleri henüz sonuçlanmadığı için şirketimiz tarafından alınmış kesinleşen bir karar bulunmamaktadır” dedi.

“GÖSTERİMLE İLGİLİ KARARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Gökbakar sözlerine şöyle devam etti “İlerleyen süreçte her türlü ticari ve hukuki yolu değerlendirerek bir sonuca vardığımız takdirde geniş bir basın toplantısı yaparak hem soruna açıklık getirecek hem de filmimizin gösterimi ile ilgili kararımızı birinci ağızdan siz değerli kamuoyuna aktaracağız”

İşte boykot kararı aldığı iddia edilen filmler…

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Yılmaz Erdoğan)

Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)

Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)

Recep İvedik 6 (Şahan Gökbakar)

Mucize 2: Aşk (Mahsun Kırmızıgül)

Çiçero (Erdal Beşikçioğlu)

Öldür Beni Sevgilim (Murat Boz, Seda Bakan)

Bir Aşk İki Hayat (Bergüzar Korel, Engin Akyürek)

Can Dostlar (Güldüy Güldüy ekibi)

0/5 (0 Reviews)