SON TV

İşte Duran Kalkan’ın çok özel fotoğrafları

SON.TV / ÖZEL HABER-Murat Karayılan, Cemil Bayık, Ali Haydar Kaytan ve Mustafa Karasu ile birlikte terör örgütü PKK’nın Kandil’deki beş üst düzey yöneticisinden biri olan Duran Kalkan’ın, kadın PKK’lılarla çektirdiği samimi fotoğraflara SON.TV ulaştı.

Fotoğraflarda Kalkan’ın, bazı kadın militanların yüzlerine, omuzlarına dokunduğu görülüyor. Hatta bazı resimlerde Kalkan, birkaç ayrı kadın militanla grup içinde el ele tutuşarak poz vermiş. SON.TV’nin yayınladığı bu fotoğraflar, Kalkan’ın örgüt içinde bir zamanlar Abdullah Öcalan’ın yaptığı gibi poligam (çok eşli) davranışlar sergilediğini gösteriyor. PKK’dan ayrılan isimlerden Selim Çürükkaya, ‘Apo’nun Ayetleri’ adlı kitabında Öcalan’ın, örgütteki kadın militanlarla ilişkilerini anlatmıştı.
Edinilen bilgilere göre Kalkan, kadın militanları kendisiyle birlikte olmaya ikna etmek için örgüt içindeki yönetici pozisyonunu kullanıyor. Cinsel taleplerine karşılık vermeyen kadın militanlara bir tür ‘mobbing’ uyguluyor. Örgüt içi mobbing şöyle işliyor: Kalkan’la birlikte olmayı reddeden kadın militanlar, kurtuluşun zor olduğu intihar saldırısı eylemlere gönderiliyor. Bu yüzden kadın militanların çoğu Kalkan’ın cinsel taleplerine boyun eğmek zorunda kalıyor.

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinden olan Duran Kalkan, Kürtçe bilmeyen PKK yöneticilerinden biri.

Kalkan, PKK’ya silah bıraktırmak ve Kürt sorununu çözüme kavuşturmak için yürütülen müzakere süreciyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hâlâ bir hazırlık çalışması içinde olunduğu anlaşılıyor. Bir kararlılık, netlik var. Fakat bu bir sonuç değil. Hatta bir başlangıç bile değil, hatta bir başlangıcın arayışı denilebilir. Hazır bir şey yok,” diyerek Kandil’in, sürece olumsuz değil, ama mesafeli yaklaştığını belli etmişti.

YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi link verilmeden alıntılanamaz.

SON.TV, dün müzakere sürecine temkinli yaklaşan açıklamalar yapan PKK’nın Kandil’deki üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan’ın, örgütteki kadın militanlarla çekilmiş samimi fotoğraflarını ilk kez yayınlıyor.