SON TV

Gazze’de sokağa çıkma yasağı süresiz olarak uzatıldı

Gazze'de koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı süresiz uzatıldı.

Gazze’de sokağa çıkma yasağı süresiz olarak uzatıldı

İsrail’in ablukasında bulunan Gazze Şeridi’nde yeni tip koronavirüs (COVID-19) pandemisiyle mücadele kapsamında bu gece yarısı sona ermek üzere ilan edilen sokağa çıkma yasağı süresiz uzatıldı.

Filistin’de koronavirüs pandemisi sebebiyle vaka ve can kayıpları artışı sürerken, Gazze Şeridi’nde bu gece yarısı sona ermesi planlanan sokağa çıkma yasağı uzatıldı.

SÜRESİZ UZATILDI

Gazze’deki İçişleri Bakanlığınca salgınla mücadele kapsamında bu gece yarısı sona erecek şekilde planlanan sokağa çıkma yasağının süresiz olarak uzatıldığı açıklandı.

Bakanlık, Gazze Şeridi’nin kuzeyi ve şehir merkezinde yer alan bazı bölgelerde pandemiye karşı daha evvel açıklanan tedbirlerin sürdürüleceği bildirildi.

Vatandaşların güvenlik ve önleyici tedbirlere uymaya davet eden İçişleri Bakanlığı, Gazze’de karantina merkezi dışında 4 kişide koronavirüs saptanması üzerine 24 Ağustos tarihinden beri sokağa çıkma yasağı uyguluyor.

TOPLAM VAKA 697, ÖLÜM 5

Gazze’deki Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada da, Gazze Şeridi’nde son 24 saatte 116 yeni vakanın saptandığı Mart’tan beri toplam vaka sayısının 697’e yükseldiği, 5 kişinin de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdiği kaydetti.

Filistin’de Mart’ta pandeminin baş göstermesinin ilan edilen OHAL de, ülkedeki vaka sayılarının artması ile Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas tarafından akşam saatlerinde 30 gün daha uzatılmıştı.