SON TV

Yusuf Katipoğlu Resim Sergisi açılıyor

'Selam Olsun Benden' isimli resim sergisi görücüye çıkıyor.

Yusuf Katipoğlu Resim Sergisi açılıyor

Yusuf Katipoğlu ile “Selam Olsun Benden”de Rengarenk Bir Gezinti…
Galatea Art Gallery, 2 – 26 Nisan tarihleri arasında, Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli resim sergisine ev sahipliği yapacak.
Ressam Yusuf Katipoğlu’nun, “Selam Olsun Benden” adlı sergisinde tüm resimler birer deniz: Sanatçının resimlerindeki Trabzon, tekneler hatta insanlar ve kuşlar bile dalgadan… Ressam Yusuf Katipoğlu’nun, “Selam Olsun Benden” sergisi, 2 – 26 Nisan tarihleri arasında Galatea Art Galeri Asmalımescit’te gezilebilecek.

Yusuf Katipoğlu Hakkında:

1941 yılında Trabzon’da doğdu.Orta ögrenimini burada tamamladı.1968’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi Yüksek Resim Bölümü’nden mezun oldu. Akademi’nin Avrupa Burs Sınavı ilk sergisi oldu (1971). Trabzon’da resim öğretmenliği yaptı (1971-1980).1975’te Trabzon Güzel Sanatlar Galerisini kurdu ve yöneticiliğini üstlendi. Türkiye’de ilk uygulamalarından olan Ergun Kolbek ile Pandomim çalışmalarına katıldı. İsviçreli ressam olan eşi Ursula Soltermann Katipoğlu’ndan iki oğlu var. Deseninin ve fırçasının dünyadaki tek benzeri kendisi olan Yusuf Katipoğlu çeşitli yurt içi ve yurt dışı sergilere katıldı. Sanatta SÖZ – ÖZGÜNLÜK – BİLEK – RENK ve sanatçıyı Tanrının elçilerinden olarak tarif eden bir değer. Ellinin üzerinde kişisel sergi açtı. 1980’den bu yana Kuzguncuk Üsküdar’da yaşıyor ve çalışmalarına devam ediyor.”