SON TV

200 bin liralık jartiyer!

Son filmi 'Aşk Kırmızı' ile adından söz ettiren Nurgül Yeşilçay; filmde sergilediği performansı ile bazı çevreler tarafından beğenilirken, bazı çevrelerin de ağır eleştirilerine maruz kaldı.

200 bin liralık jartiyer!

Öner ÖNGÜN / SABAH

Osman Sınav’ın yönettiği filmde bir erkeğin aşık olduğu iki kadından birini canlandıran Yeşilçay, film çekimi sürecinde basına servis edilen jartiyerli fotoğrafları ile magazin basınının gündemine oturmuştu. ‘Aşk Kırmızı’ gösterime girdikten sonra seyirci de, eleştirmenler de; filmin oldukça açık ve erotik sahnelerden oluştuğu konusunda hemfikir oldu. Hatta Nurgül Yeşilçay’ın neden böyle bir rolde oynadığını sorgulayanlar bile çıktı. Her ne kadar kendisi bu eleştiriler karşısında sessiz kalmayı tercih etse de; güzel oyuncunun bu rolü kabul etmesinin nedeni; film gösterime girdikten sonra ortaya çıktı.

50 BİN TL FAZLA İSTEMİŞ
Nurgül Yeşilçay, ‘Aşk Kırmızı’da canlandırdığı ‘Nazlıgül’ rolü için yapımcıdan 200 bin TL almış. Yeşilçay’ın en yakınında olanlardan, ismi bende saklı bir ağabeyimden aldığım bilgiye göre; filmin cast görüşmeleri sırasında ‘Nazlıgül’ rolü için 250 bin TL talep eden Yeşilçay, daha sonra Osman Sınav ile 200 bin TL’ye anlaşarak filmde rol almayı kabul etmiş. Yeşilçay’ın aldığı yüksek ücreti öğrenince, böyle erotik bir rolde oynamasını yadırgamamak gerektiğini anladım…

TEKLİF BEYRUT’TAN…
Türk dizilerinin ilgiyle izlendiği Ortadoğu’nun en önemli merkezlerinden olan Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bu yıl üçüncü kez Türk Filmleri Festivali düzenleniyor. 3 Nisan’da başlayan festival, bugün sona eriyor. Beyrutlu yetkililerin talebi üzerine üç yıldır üst üste düzenlenen festivalde bu yıl; ‘Ateşin Düştüğü Yer’, ‘Gözetleme Kulesi’, ‘Lal Gece’, ‘Yük’, ‘Zerre’ ve ‘Can’ isimli filmler seyirciyle buluştu.