SON TV

Mucize bebeğin ilk kalp atışları duyuldu

Dünyanın kadavradan ilk rahim nakli yapılan Derya Sert'in, 6 haftalık gebe olduğu ve bebeğin kalp atışlarının izlendiği bildirildi.

Mucize bebeğin ilk kalp atışları duyuldu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, dünyada ilk kez gerçekleştirilen gebelik için kalp atışlarının çok önemli bir aşama olduğunu belirtti.

Ünal, Derya Sert’in erken gebelik bulgularının olumlu olduğunu daha önce belirttiklerini, bugün itibariyle Derya Sert’in 6 haftalık hamileliğinin mevcut olduğunu ve bebeğin kalp atışlarının izlendiğini bildirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe de Sert’in hamilelik sürecinin umdukları gibi son derece güzel şekilde seyrettiğini vurguladı.

Hekimlerin yaptığı çalışmaların kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Kurtcephe, şunları belirtti:
“Her şey yolunda giderse bu güzel bebeği Türk milleti adına sevme fırsatını ve şansını bulacağız. Bebeğin kalp atışlarını görüntüyle izleme şansını kullanmış olduk. Bundan sonra da Derya Sert’in hamilelik süreci yolunda gider ve her şey iyi seyreder.”

Kalp atışlarını duyunca dünyalar bizim oldu

Ameliyatı gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığında görevli Prof. Dr. Ömer Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bebeğin kendisi için bile mucize olduğunu söyledi. Çok mutlu olduklarını anlatan Özkan, “Kalp atışlarını duyunca dünyalar bizim oldu. Umarım süreç sağlıklı bir şekilde işler. Derya, beslenmesine dikkat ediyor. Aldıklarını yıkamadan yemiyor. Ben ve eşim eve kontrole gidiyoruz. Bir aile gibiyiz” dedi.

Halkın desteğinin kendisine güç verdiğini anlatan Özkan, bu desteği sürekli arkasında hissettiğini bildirdi. Sağlık Bakanlığı’na da gün gün bilgi verdiğini dile getiren Özkan, Antalya’yı sağlıkta marka yaptıklarını ifade etti.