SON TV

Baronların baronundan flaş itiraf!

Narkotik polisinin film gibi operasyonuyla yakalanan dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olan Cumhur Yakut'un ifadesinde 'Öleceksem kendi ülkemde öleyim' dediği öğrenildi.

Baronların baronundan flaş itiraf!

Uzun süredir şeker hastası olan Yakut’un 13 yıl boyunca Irak, İran, Rusya ve Dubai’de saklanmaya ihtiyaç duymadan yaşadıktan sonra hastalığı ile ilgili karamsarlığa düştüğü ve Ocak ayında Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenildi. ABD’nin en büyük uyuşturucu baronları listesine aldığı Yakut’un ” bu kadar kısa sürede yakalanmayı beklemiyordum.” dediği belirtildi.

ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK DOLAŞTI

Baronların baronu lakaplı Cumhur Yakut’un tüm Dünya’da İnterpol tarafından kırmızı bülten ile arandığı dönemde, 13 yıl boyunca Irak, İran, Rusya ve Dubai de yaşadığı öğrenildi. Yakut’un bu ülkelerde saklanmaya ihtiyaç bile duymadan “elini kolunu sallayarak” hayatını sürdürdüğü belirtiliyor. Stargazete’de yer alan haberde, ileri derecede şeker hastası olan Cumhur Yakut’un son aylarda hastalığı ile ilgili karamsarlığa düştüğü kaydedildi. Yakut İstanbul Emniyeti’nde alınan ifadesinde bu durumu “Öleceksem de kendi ülkemde öleyim diyerek Türkiye’ye döndüm.” diyerek açıkladı. Son olarak Dubai’de yaşayan Cumhur Yakut Ocak ayında yasadışı yollarla İstanbul’a geldi. Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi Değirmentepe Aykan Sokak’ta eşi ve 8 çocuğunun yaşadığı köşke yerleşen Yakut’un İstanbul’a gelişinden polisin de haberi oldu. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Yakut ailesinin kaldığı 4 katlı villanın yanındaki binayı kiraladı ve kamera ile 24 saat takibe aldı.

TERASA ÇIKINCA GÖRÜNTÜLENDİ

Ocak ayında başlayan takip geçtiğimiz günlere kadar devam etti. Havalar soğuk olduğu için kameralar ile ne kadar zum yapılsa da elde edilen görüntülerden köşkte kalan kişinin Cumhur Yakut olduğu kesin olarak anlaşılamadı. Yakut’u elinden kaçırmak istemeyen polis net görüntü alana kadar bekledi. Ocak, Şubat ve Mart aylarında havanın soğuk olması nedeni ile görüntülerin net olmadığı öğrenildi. Nisan ayında havaların ısınması ile Cumhur Yakut terasa çıkmaya başladı ve net görüntüler alındı.

120 KİŞİLİK EKİP TAKİP ETTİ

Cumhur Yakut’u 120 kişilik bir gurup ile takibe alan narkotik polisi operasyon kararı aldıktan sonra polis helikopterleri ile birlikte baskın yaptı. Terasa çıkınca görüntülenen Yakut operasyon sırasında da çay içerken yakalandı.. Kaçmak isterken bacağı kırılan Yakut polise “”Ben abdestimde, namazımda bir insanım, benim hiçbir suçum yok” diyerek kendini savundu. Narkotik Şube Müdürlüğünde sorgulanan Yakut “Ben Türk Basının abarttığı kadar büyük bir uyuşturucu kaçakçısı değilim. En büyük baronlardan biri değilim.” Dedi. geçtiğimiz yıl yakalanan 861 kilo eroinin kendisi ile ilgisinin olmadığını söyleyen cumhur Yakut’un “o iş Erhan’ın kendi işi idi” dediği iddia ediliyor.

ETİKETLER: