SON TV

Kırgızlar Başkent sokaklarında

Kırgızistan'ın Bişkek ve Os belediyelerinden gelen heyet Ankara sokaklarında incelemelerde bulundu.

Kırgızlar Başkent sokaklarında

Kırgızistan’ın iki büyük belediyesinden gelen bürokratlar, Ankara’da Kent Estetiği Dairesi’ne bağlı temizlik ekiplerinin çalışmalarını izledi, yetkililerden bilgi aldı.
Kırgızistan’ın Bişkek Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nasip Mamedov ile Oş Belediyesi Dış İlişkiler ve Yatırım Komitesi Başkan Yardımcısı Akynbek Ergeshov’un da aralarında bulunduğu 15 kişilik heyet, Türkiye’de ilk kez Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kent Estetiği Dairesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.
Kırgız Heyeti Anadolu Bulvarı üzerindeki Turgut Özal Üniversitesi önünde bulunan yaya üst geçidinin ve Anadolu Bulvarı üzerindeki kaldırımların temizlenmesi çalışmalarını izlerken, Kent Estetiği Dairesi’ne ait gelişmiş temizlik ekipmanlarının da bol bol fotoğraflarını çekti.

7/24 HİZMETİ ANLATTI
Kırgızistan heyeti daha sonra Kent Temizlik Şube Müdürü Fahri Şahin’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şahin, Kırgız heyete Ankara’da 7/24 temizlik hizmetini nasıl gerçekleştirdiklerini anlattı.
Kırgız heyetin sorularını da yanıtlayan Şahin, Ankara’da toplamda 95 araç, 270 şoför, 203 işçi ile temizlik çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.
Kırgız heyeti daha sonra Temizlik Şube Müdürü Fahri Şahin’e kendilerine gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ederek, mini bir Kırgız kilimi hediye etti.