SON TV

Amasya Üniversitesi yeni öğrenci alacak

Üniversite'nin bazı bölümlerine Uzaktan Eğitim Merkezi yoluyla önlisans programları için 750 öğrenci alınacağı açıklandı

Amasya Üniversitesi yeni öğrenci alacak

Amasya Üniversitesi, 2013-2014 akademik yılında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Sabuncuoğlu Şerafeddin Sağlık Hizmetleri MYO’nun bazı bölümlerine, Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) yoluyla ön lisans programları için 750 öğrenci alacağını açıkladı. Söz konusu programlar teknik bilgi, beceri ve uygulama gerektiren mesleki dersler içerikli olduğundan, dönem sonunda derslerin en az yüzde 30’u uygulamalı yüz yüze eğitim yöntemiyle yapılacak.

KISA SÜREDE HEDEFLENEN SEVİYENİN ÜZERİNE GEÇİLDİ
Üniversite bünyesinde bulunan merkezin, kısa bir süre önce açılmasına rağmen fiziki altyapı konusunda önemli yatırımlar yaparak hedeflenen seviyenin ötesine geçtiğini belirten UZEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Çakır, “Türkiye’de ilk defa Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programlarını da ivedi bir şekilde hayata geçirerek, her iki programımızda derslerimizi ve sınavlarımızı başarıyla tamamladık.” dedi.

‘YÜZ YÜZE AKADEMİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SÜRDÜRÜLMEKTEDİR’
Amasya’nın ilçelerinde bulunan MYO’ların da Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve İngilizce I-II derslerinde uzaktan eğitime geçerek akademik takvimi aksaksız tamamladıklarını kaydeden Müdür Çakır, “UZEM sistemimizde her ders için görüntü kayıtları, ders notları, örnek sorular ve her bir MYO’da haftanın belirli günleri yüz yüze akademik danışmanlık hizmetleri de sürdürülmektedir. Söz konusu başvurular birimler bazında alanında kadrolu öğretim elemanı sayısı, UZEM fiziksel imkanları, önerilen programın niteliğinin uzaktan eğitime uygunluğu gibi temel kriterlere bakılarak değerlendirilmektedir.” diye konuştu. Yrd. Doç. Dr. Çakır, 2013-2014 akademik yılı için Elektrik, Mekatronik, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Yaşlı Bakımı ve Çocuk Gelişimi bölümlerine 150’şer öğrenci alabileceklerini sözlerine ekledi.