SON TV

Ümraniye’deki cadde 3 yıllığına kapatıldı

Ümraniye'de devam eden metro çalışmaları nedeniyle Alemdağ caddesi 3 yıllığına trafiğe kapatıldı.

Ümraniye’deki cadde 3 yıllığına kapatıldı

Ümraniye’de devam eden metro çalışmaları kapsamında Alemdağ Caddesi, dün gece 3 yıl süre ile trafiğe kapatıdı. İstanbul’un en yoğun caddelerinden biri olarak bilinen Alemdağ Caddesi’nden geçen araçların farklı istikametlere yönlendirilmesi bekleniyor.

İSTASYON ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK
Anadolu Yakası’nın ikinci metrosu olma özelliği taşıyan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe hattında çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Tünel çalışmalarının yanı sıra önümüzdeki günlerde istasyon çalışmalarına da başlanacağı bildirildi. Ümraniye istasyonunun kazı çalışmaları için Alemdağ Caddesi’nde trafik yeniden düzenlenecek. Çalışmalar sebebiyle Ümraniye Belediyesi eski binası önünde Alemdağ Caddesi üç yıl süre ile trafiğe kapatıldı.

ALTERNATİF YOLLAR
Alemdağ Caddesi ve Suiş Cadesi kesişimi ile Alemdağ Caddesi-Sütçü İmam Caddesi bağlantısı arasında kalan kesim trafiğe kapatılıldı. Çalışmalar sırasında uygulanacak geçici trafik dolaşımı şöyle olacak: Tepeüstü istikametinden Alemdağ Caddesi güzergahını kullanarak Çamlıca veya Libadiye Kavşağı istikametine gitmek isteyen araçlar; Alemdağ Caddesi-Suiş Caddesi-Menteşoğlu Caddesi-Alemdağ Yanyol güzergahını kullanarak Libadiye kavşağına ulaşabilecek.

Çengelköy istikametinden gelip Natoyolu Caddesi’ni kullanarak Tepeüstü istikametine gitmek isteyen araçlar ise; Alemdağ Yanyol-Alemdağ Caddesi ve Sütçü İmam Caddesi güzergahını kullanarak Tepeüstü istikametine gidebilecek.

Libadiye kavşağından gelip Alemdağ Caddesi ve Sütçü İmam caddesini kullanarak Tepeüstü istikametine gidecek sürücüler için herhangi bir değişiklik olmayacak.

METRO İNŞAATINDAN SATIR BAŞLARI
Söz konusu metro hattı, Taşdelen ve Sultanbeyli üzerinden Sabiha Gökçen Havaalanı’na kadar uzayacak. Güvenli ve konforlu seyahat ile yolculuk süreleri azalacak. Yolcularına seyahat başına ortalama 33 dakika zaman kazandıracak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı (Marmaray, Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı tamamlandığında) Sancaktepe’den metroya binen bir yolcu; Ümraniye’ye 12,5 dakika, Üsküdar’a 24 dakika, Yenikapı’ya 36 dakika, Taksim’e 44 dakika, Hacıosman’a 68 dakika, Atatürk Havalimanı’na 71 dakikada ulaşacak.

METRO HATTI’NIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Hat uzunluğu 20 kilometre, istasyon sayısı 16, inşaat süresi 38 ay, metro araçları, Kadıköy-Kartal metrosundaki gibi makinistsiz kullanılabilecek.