SON TV

Eşiyle ilişkisi olduğunu düşünen eniştesi öldürmüş!

AK Merkez önünde yaşanan ve Erhan Hastürk’ün kurşunlanarak öldürülmesi ile sonuçlanan korkunç cinayetin soruşturması tamamlandı. 33 yaşındaki Erhan Hastürk’ün eşi ile ilişkisi olduğunu düşünen eniştesi Serkan Kaplanoğlu tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Eşiyle ilişkisi olduğunu düşünen eniştesi öldürmüş!
  • Yaşam
  • 19 Haziran 2013 10:16

Serkan Kaplanoğlu ve cinayete yardım eden Ayhan Erdağı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

26 Mart 2013 günü Beşiktaş Etiler Ak Merkez önünde trafik ışıklarında bir otomobilde bulunan genç, silahlı kişi ya da kişiler tarafından vurulmuştu. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinde öldüğü tespit edilen ve isminin Erhan Hastürk olduğu tespit edilen gencin otomobilinden uyuşturucu ve silah çıkmıştı.

TETİĞİ ENİŞTESİ ÇEKMİŞ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından olay ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık tetiği çekenin, maktul Erhan Hastürk’ün eniştesi Serkan Kaplanoğlu olduğunu belirledi. Sabah’ta yer alan haberde, görgü şahitlerinin verdiği bilgiler ışığında olaya karıştığı iddia edilen beyaz otomobillin peşine düşen savcılık güvenlik kamerası görüntülerinden plakasını belirlediği 34 BF 3231 plaka nolu aracın maktulün eniştesi Serkan Kaplanoğlu tarafından Bakırköy’de bir Rent A Car firmasından kiralandığını tespit etti. Polisin yaptığı çalışmada Serkan Kaplanoğlu’nun hapisteyken eşi Yeter Kaplanoğlu’nu Erhan Hasdtürk’e emanet ettiği, daha sonra eşiyle Hastürk arasında aşk dedikoduları çıkması üzerine Hastürk’e kin beslemeye başladığı, cinayetinde Kaplanoğlu’nun hapisten çıkması ardından beslediği bu husumet sonucu işlendiği belirlendi. Kaplanoğlu’nun daha önceden uyuşturucu bulundurmak ve otomobil kurşunlamak suçlarından polise geliş kaydı olduğu belirtildi.

AK MERKEZ ÖNÜNDE

Olay ile ilgili hazırlanan iddianamede uyuşturucu suçundan 5 yıl cezaevinde yatan Serkan Kaplanoğlu’nun cinayeti tasarlayarak işlediği belirtildi. Serkan Kaplanoğlu’nun oğlunun düğünün yapıldığı gün Erhan Hastürk’ü vurduğu belirtilen iddianamede, Kaplanoğlu’nun Bebek’e çay içmeye gideceklerini söyleyerek iş yerinde çalışan Ayhan Erdağı’nı çağırdığı daha sonra AK Merkez önüne gittiklerinde 34 TV 8238 plakalı araçta bulunan Erhan Hastürk’ü bulup öldürdüğü kaydedildi.

İKİ KEZ KURŞUNLANDI

Kaplanoğlu’nun AK Merkez önünde bulduğu kayınbiraderini önce kurşunladığı kaçması üzerine kırmızı ışıklarda tekrar yakalayıp kurşunlamaya devam ettiği belirtilen İddianamede Serkan Kaplanoğlu’nun Erhan Hastürk’ü öldürmek üzere AK Merkez önüne gittiği, kayınbiraderinin oralarda olduğunu bildiği, olayı planlı ve tasarlayarak işlediği ifade edildi. Şüpheli Ayhan Erdağı’nın ise araçla yola çıktıklarında cinayet işleneceğinden haberi olmamasına rağmen Serkan Kaplanoğlu’nun gerçekleştirdiği saldırı sırasında ona bilerek ve isteyerek yardım ettiği kaydedildi. Ayhan Erdağı’nın ifadesinde patronun sevgilisi ile Bebek’e kahve içmeye gideceklerini fakat alkollü olduğu için araç kullanamayacağını söyleyerek kendisini çağırdığını cinayeti işleyeceğinden haberi olmadığını kaydetti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

İddianamede Serkan Kaplanoğlu ve Ayhan Erdağı’nın“Tasarlayarak öldürme” suçu kapsamında ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisleri istendi.

ETİKETLER: