SON TV

Nazlı Tolga: Brezilya’da spikerliğe devam edeceğim

Türkiye'nin başarılı ana haber spikerlerinden Nazlı Tolga mesleğine Brezilya'da devam edecek.

Nazlı Tolga: Brezilya’da spikerliğe devam edeceğim
  • Medya
  • 21 Haziran 2013 9:29

FOX Ana Haber’in güzel sunucusu Nazlı Tolga, geçen hafta ekrandan sevenlerine veda etti. Yedi yıldır sunduğu haberlerle evlere konuk olan Tolga, ağustos ayında Hollandalı Lawrence D. Brenninkmeyer’le evleneceği için Türkiye’den ayrılacağını belirtti. Temmuz ayında Brezilya’ya yerleşeceğini ve orada yaşayacağını dile getiren Tolga, “Mesleğimi bırakmayacağım. 15 yıllık gazetecilik kariyerimi Brezilya’da devam ettireceğim” dedi.

Milliyet’te yer alan haberde, Tolga’nın yeni hayatıyla ilgili planılarının detayları:

Sunuculuğu bıraktığınız yazıldı. Kariyerinize nokta mı koydunuz?

FOX Ana Haber’deki görevimi bıraktım ama kariyerime nokta koymuş değilim. Bunu bir ‘ara’ olarak değerlendirmek daha doğru. Brezilya’ya yerleşeceğim için görevime devam etmem mümkün değildi. Brezilya’da kariyerimle ilgili araştırma yapıyorum. Gazetecilerle tanıştım. Şu an Türkiye’ye gelip giderek yapabileceğim projeleri değerlendiriyorum.

Meslek hayatınıza hedeflediğiniz noktada mı ara veriyorsunuz?

Mesleğe 15 yıl önce Kanal D Haber Merkezi’nde başladım. İlk görevim polis telsizi dinlemekti. Kanal D’de hafta sonu gece haberleri sunarak spikerliğe geçiş yaptım. Hedefim işimi hep en iyi şekilde yapmaktı. İşimle ilgili pek çok hayalim gerçek oldu. Yapmak istediklerim bu kadar değil elbette, yurt dışında da mesleğime devam etmek, yeni kapılar açmak istiyorum.

15 yıllık bir çalışmadan sonra bu kararı vermek zor olmadı mı?

Karar vermek değil ama ayrılmak çok zor oldu. Çok sevdiğim bir kurumda, sevdiğim insanlarla, sevdiğim işi yaparken bırakıp gitmek kolay değil.

7 yıllık kariyerinizde en zorlandığınız yayın hangisi oldu?

Geçen hafta veda ederken yaptığım yayın belki de en zoruydu. Yayında duyguları kontrol altına almak gerekiyor, ben de yıllarca bunu yaptım. Ama son gün bu noktada çok duygusallaştım.

Neler hissettiniz o an?

O gün ekip arkadaşlarım, son haber bülteni için sürpriz bir bant hazırlamışlar. İzlerken ‘Herhalde veda konuşması yapamayacağım’ diye düşündüm. Her akşam söylediğim ‘Kısa bir aranın ardından veda edeceğiz’ cümlesinde bile zorlandım.

ETİKETLER: