SON TV

Ethem Sarısülük’le ilgili bomba görüntü

Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla Ankara'da düzenlenen eylemde polis kurşunuyla başından vurulan Ethem Sarısülük'e ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü.

Ethem Sarısülük’le ilgili bomba görüntü

Yaklaşık bir aydır Türkiye’nin gündemini meşgul eden Gezi Parkı olaylarına ilişkin Ankara’da yapılan operasyonla tutuklanan 23 kişi hakkında savcılık soruşturma dosyası hazırladı.

Dosyada dikkat çeken en önemli ayrıntı ise Gezi Parkı olaylarını fırsat bilerek esnafa, polis, kamu ve vatandaşlara zarar veren terör örgütlerine ait olan bilgilerdi. Dosyada başta DHKP-C ve MLKP olmak üzere THKP/C-, DEV-YOL, MKP, TKP/ML, DSİH, TKİP, TİKB ve TKEP-L gibi terör örgütlerinin yaptıkları provokasyonlara dikkat çekilidi.

FOTOĞRAFTAKİ ETHEM SARISÜLÜK MÜ?

Savcılık olaylarla ilgili olarak böyle bir dosya hazırlarken, DHKP-C’li olduğu iddia edilen Ethem Sarısülük’le ilgili sosyal medyaya düşen bir fotoğraf olay yarattı. Ethem Sarısülük’ün DHKP-C kampında eğitim aldığı esnada çektirdiği iddia edilen bir fotoğrafta elinde kalaşnikof silah olduğu görülüyor.

İŞTE O FOTOĞRAF:

BU KADAR MI BENZERLİK OLUR?

ETİKETLER: