SON TV

AK Parti’li vekil Gündeş Bakır: Sakal mı bırakayım?

AK Partili vekil Pelin Gündeş Bakır, Mısır'da askeri darbe olacağını 2011'de söylediğini, ancak 15 kişilik grubun kendisine kahkahalarla güldüğünü söyledi.

AK Parti’li vekil Gündeş Bakır: Sakal mı bırakayım?

AK Parti Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, twitter üzerinden, Mısır’da askeri darbe olacağına yönelik düşüncelerini 2011 yılında partisinin Kızılcıhaman kampında dile getirdiğini belirtti. Bu konudaki tepkisini de hatırlatan Bakır hesabına, “On beş kişilik grup bana kahkaha ile gülmüştü. Haklı çıktığıma üzüldüm. Renkli gözlü bir kadın Mısır’da askeri darbe ihtimali var deyince nedense dikkate alınmıyor. Ciddiye alınmak için acilen sakal bırakmam lazım” ifadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Bakır’ın Mısır’daki darbeyle ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

“POLİTİK ÖNGÖRÜM 1,5 SENE SONRA GERÇEKLEŞTİ”

“Bazen dış politikadaki tahminlerim beni bile korkutuyor. 2011 yılının Ekim ayında, Mısır’da bir kaç sene içinde askeri darbe olabileceğini söylemişim Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin Strasbourg’daki Genel Kurulunda. Mısırdaki darbe tehdidine karşı önlem alalım demişim. Mısır’da askeri darbe olacağı ile ilgili politik öngörüm tam 1.5 sene sonra gerçekleşti.

BANA GÜLMÜŞLERDİ

Avrupa Konseyi Ekim 2011 tutanaklarında konuşmalarımın tam metnini bulabilirsiniz. http://www.coe.int adresinde verbatim records da. 2011 yılı Kasım ayında Ak Parti Kızılcahamam kampında söz alarak Mısır’da bir kaç sene içinde askeri darbe olabileceğini söyledim. Kızılcahamam kampındaki 2011 Kasımındaki konuşmam sırasında on onbeş kişilik grup bana kahkaha ile gülmüştü. Haklı çıktığıma üzüldüm.”

ETİKETLER: