SON TV

Ailesinden 6 ay uzaklaştırıldı

Dev çikolata şirketi sahibine şok eden ceza...

Ailesinden 6 ay uzaklaştırıldı
  • Yaşam
  • 15 Ağustos 2013 11:11

Dev çikolata şirketinin sahibine ailesine ve çocuklarına yaklaştırılmaması için 6 ay uzaklaştırma verildi.

Ender Çikolata’nın sahibi Okan Kemal Kitapçı’ya, eşine şiddet uygulamaması, aile konutu ile çocuklarının okuluna yaklaşmaması için 6 ay uzaklaştırma kararı verildi Karşılıklı boşanma davaları süren Okan Kemal Kitapçı ile iki çocuk annesi Jülide Kitapçı, mahkemeden ayrı ayrı tedbir kararları aldırdı.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre mahkemeden ilk koruma ve tedbir talep eden Okan Kemal Kitapçı oldu. Mahkeme, annenin davalı kocanın evine yaklaşmamasına karar verdi. Ardından Jülide Kitapçı da, mahkemeden koruma kararı aldırdı. Mahkeme bu kez babaya 6 ay uzaklaştırma kararı verdi. Okan Kemal Kitapçı da Jülide Kitapçı’nın aldırdığı uzaklaştırma kararına itiraz etti. Aylık 10 bin lira nafaka ve 2 milyon 500 bin lira tazminat isteyen 16 yıllık eşi Jülide Kitapçı’nın mahkemeden aldırdığı uzaklaştırma kararına itiraz eden Okan Kemal Kitapçı, eşine su şişesi ile saldırmadığını iddia etti.

Jülide Kitapçı’nın boşanma davası açtıktan sonra Tarabya’daki evi 11 ay önce terk ederek bir süre annesinin evine, ardından başka bir yere taşındığını belirten Kitapçı, “Ayrı yaşamamıza ve evime yaklaşmama kararı bulunmasına rağmen rızam olmadan evime giren Jülide Kitapçı, çocukların yatak odası takımını, mutfaktaki eşyaları, tencere ve kavanozları yeni evine götürmüştür. Karakola şikâyette bulunulmuş ve kapı kilidi değiştirilmiştir” dedi.

MİSİLLEME İÇİN

Jülide Kitapçı’nın 28 Mayıs’ta yine eve gelerek gerginlik yarattığını, olay çıkarmaya çalıştığını itiraz dilekçesinde anlatan avukat Salih Serpi Sarı, şunları kaydetti: “O sırada buzdolabından su şişesi almaya çalışan müvekkilimin elinden şişe yere düşmüştür. Davacının iddia ettiği gibi şişeyi atmamıştır. Daha önceden de birkaç kez eve gelen davacı eş, evde sokak ortasında herkesin duyacağı bir şekilde (sen şerefsizsin, bunların parasını ben verdim, şerefsiz adam) diyerek müvekkilime hakaret etmiştir. Sözel şiddette bulunan davacının hareketleri nedeniyle müvekkilimin psikolojisi bozulmuştur. Müvekkilim ailesine bu zamana kadar hiçbir kötü söz ve davranışta bulunmamıştır. Çocuklarıyla hiçbir problemi yoktur. Müvekkilimin aldırdığı tedbir kararına çok sinirlenen davacı, intikam almak ve misilleme yapmak gayesiyle mahkemeden tedbir kararı aldırmıştır. Davacının aldırdığı tedbir kararına itiraz ediyoruz.”