SON TV

Eşini öldürürken sesini kaydetti!

Diyarbakır'da kendisini aldattığını iddia ettiği hamile eşini öldüren kocanın ve eşinin diyalogları ortaya çıktı.

Eşini öldürürken sesini kaydetti!
  • Yaşam
  • 16 Ağustos 2013 13:22

Diyarbakır’da, kendisini aldattığını iddia ettiği eşi bir çocuk annesi 4 haftalık hamile Deniz Binen’i 21 bıçak darbesiyle öldüren Selam Binen’in yargılanmasına başlandı. Eşinin hamile olduğunu bilerek öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istenen Selam Binen’in aldatma olayını belgelemek için eve gizli kameralar ve ses kayıt cihazları yerleştirdiği ortaya çıktı. Polis tarafından çözülen ses kayıt cihazlarında Deniz Binen’in öldürülmeden önce eşine yalvarıp, “Elim bağlı, beni öldür, korkmuyorum, izin ver son kez kızımla vedalaşayım” dediği ortaya çıktı.

Merkez Sur İlçesi Melikahmet Caddesi Koyunlu Sokak Can Apartmanı’nda geçen Nisan ayında bir çocuk annesi 28 yaşındaki eşi Deniz Binen’i, kendisini aldattığı iddiasıyla 21 bıçak darbesi ile öldüren hastanede temizlik işçisi eşi 25 yaşındaki Selam Binen’in yargılanmasına Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Milliyet’te yer alan haberde, hazırlanan iddianamede hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Selam Binen’in dosyasında çarpıcı detaylar yer aldı. Cinayetten hemen sonra yakalanarak polis tarafından sorgulanan Selam Binen, öldürdüğü eşi ile 2.5 yıl önce severek evlendiğini, 6 aylık ’Kevser’ adında bir kız çocukları olduğunu söyledi. Şubat ayında eşi tarafından kızının bir fotoğrafının çekildiğini, fotoğrafı detaylı incelerken, kızının göz retinasına yansıyan ve eşinin yanında olan bir erkekten şüphelendiğini söyleyen Binen şöyle dedi:

“Eve çalar saat görünümünde gizli kamera yerleştirdim. Görüntüleri izlediğimde eşimin gözünün kameraya takıldığını, sürekli çalar saate baktığını fark ettim. Kamerayı fark ettiğinden şüphelendiğim için, duvar saati görünümünde gizli kamera alarak eve yerleştirdim. Evde olmadığım saatlerde eşimin evin içinde ’ateşim var gelsene bana’ diye müstehcen şarkılar mırıldandığını duydum. Mutfakta kısık sesle telefonda birine anladığım kadarıyla ’birazdan bana gel’ diyordu. Eşimin başka şüpheli durumunu tespit edemedim. Bir gece eşim ve çocuğum yatak odasında uyurken oturma odasının camına taş atıldı. Cama çıkarak dışarı baktım ve dışarı çıkıp sokak aralarını kontrol ettim ama kimseyi göremedim. Eve döndüğümde dairenin giriş kapısının sürgüsü çekilmişti. Eşimin kapıyı arkadan sürgülemesi şüphelerimi artırdı. Eşimin kameranın üzerini bezle kapattığını düşündüğüm için bu kez eve gizli ses kaydı sistemi kurdum. Aynı gün yıllık izne ayrılarak eşimi takip etmeye karar verdim. Gece eşim uyurken gizli kamera ve ses kayıt cihazını faal duruma getirdim. Ertesi gün eşimle yeni ev bakmaya gittik. Bir erkeğin bizi takip ettiğini fark ettim. Sonra bu kişi ortadan kayboldu. Annemlere gidip, ses kaydı ve görüntüleri izledim. Görüntülerde birşey yoktu. Ses kaydında ben uyuduktan sonra çamaşır makinesinin sıkma programında çalıştığını ve bu sesler arasında uzaktan eşimin sevişme seslerini duydum. Görüntü ve sesleri eşimin ağabeyine izletip dinlettim. Görüntülerde ve seste birşey olmadığını söyledi. Sonra bizim eve giderken, sokakta bir erkeğin beklediğini gördüm. Göz göze geldiğimde yüzünü duvara döndü. Bu kişiden şüphelendim. Eşimi de alarak annemlere gittim. Görüntüleri ve sesleri burada herkese dinlettim.”

’EŞİMİ BENİ ALDATIRKEN GÖRMEDİM’

İfadesinde, cinayet günü eşini konuşturmak için bıçağı doğrultup, kiminle ilişkide olduğunu sorduğunu belirten Selam Binen, ona karışmayacağımı, çocuğuna bağışlayacağımı söylediğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Eşim oturma odasına gelmemi, gerçeği söyleyeceğini söyledi. Oturma odasına geçtik. Çocuğu kucağıma aldığım esnada pencereyi açarak, ’İmdat adam öldürüyorlar’ diye bağırmaya başladı. Onu içeri çekmeye çalıştım. Eşim dönerek bıçağın olduğu sağ elime müdahale etti. O sırada itiş kakış oldu. Bıçak sağ koluma saplandı. Amacı bıçağı elimden alıp beni öldürmekti. Elimden bıçağı almaya çalıştığında ona saplandı. Niyetim öldürmek değildi. Yaraları boğuşma sırasında oldu. O beni bırakınca, ben de bıraktım ve bir daha vurmadım.”

KAYITLARDA ŞÜPHELİ DURUMA RASTLANMADI

Cinayet sonrası savcılıktaki ifadesinde ise Selam Binen, “Eşimin beni aldattığının kanıtı olan hard diski polise teslim ettim. İncelenmesini ve aldattığı kişinin bulunmasını istiyorum. Eşimin benden gizli kullandığı telefonun ve eve kurduğum ses kayıt cihazının incelenmesini istiyorum” dedi.

Selam Binen’in savcılıktan incelenmesini istediği gizli kamera ve ses kayıt cihazları bilişim uzmanları tarafından incelenerek konuşma dökümleri ortaya çıkarıldı. Bilişim uzmanları tarafından hazırlanan raporda, kayıtlarda şüphelinin iddia ettiği gibi sevişme seslerinin tespit edilemediği, genç kadının cep telefonununda da aldatma olayına dair bir bulgu olmadığını ve gizli kameranın kayıtlarından da dikkat çekilen bir görüntüye rastlanmadığını belirtildi.

“İZİN VER SON KEZ KIZIMLA VEDALAŞAYIM”

Selam Binen’in eve yerleştirdiği ses kayıt cihazındaki sesler de çözülerek tutanak haline getirildi. Tutanakta genç kadının ölmeden önceki son sözleri de yer aldı. Tutanakta cinayet öncesi konuşmalar şöyle belirtildi:

Kadın: Ölümü göze aldım, bağırmayacağım. Artık ne yaparsan yap, herşeye razıyım.

Erkek: Ver elini bağlayayım. Zaten seni öldüreceğim, doğruyu söyle. O adam bana dedi ki; öldür. Deniz, telefonu çıkar,seni öldüreceğim.

Kadın: Vallahi Selam öldür.

Erkek: Deniz öldürürüm ama söyle, önce oranı keserim, sonra dilini, sonra işkence ederim.

Kadın: Bana bu iftirayı atma.

Erkek: Söyleyeceksin, yoksa her tarafını keserim. Öldürmem, bacaklarını, oralarını keserim, devamında öldürürüm, seni paramparça ederim.

Kadın: Selam bak elim bağlı.

Erkek: Doğruyu söyle o kimdir?

Kadın: Kızımı kucağıma alayım, öldür beni. Ölümden korkmuyorum.

Erkek: Seni tek şartla öldürmem. Bana kim olduğunu söyleyeceksin.

Kadın: Öldür dedim, fakat kızımı yanıma getir. Gel içeri gidelim, kızımı getir yanıma, son bir defa. Kimseyle görüşmüyorum, bağırmıyorum, izin ver kızımla vedalaşayım, elim bağlıdır.

ÖLDÜRÜRKEN ÇOCUĞU KUCAĞINDAYDI

Ses kaydındaki konuşmalarda Selam Binen’in 1 dakika 14 saniye süren eşini bıçaklaması olayı sırasında kucağında 6 aylık kıza Kevser’in bulunduğu da ortaya çıktı. Tutanakta çiftin ses kayıt cihazından uzaklaştıkları ve genç kadının son sözünün ise, “Tamam, beni öldür” olduğu belirtildi. Daha sonra genç kadının yalvarmaya benzer sesler çıkardığı, hemen sonrasında ise çığlık seslerinin yükseldiği ve cinayet sırasında babasının kucağında olan 6 aylık Kevser’in sürekli ağladığının duyulduğu belirtildi. Selam Binen’in bu sırada yaralı eşine, “Kimdir o, son anda söyle” dediği ve olaydan sonra saat tıkırtısı ve bebek oyuncağının müzik sesleri ile ses kaydının bittiği belirtildi.

ETİKETLER: