SON TV

Patates bu kez öldürdü

Çürüyen patateslerin havaya saldığı zehirli gaz, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan'da 4 kişilik bir aileyi yok etti.

Patates bu kez öldürdü
  • Yaşam
  • 23 Ağustos 2013 16:46

En önemli gıdalardan patates bu kez öldürdü. Çürüyen patateslerin havaya saldığı zehirli gaz, Tataristan Cumhuriyeti’nde yaşayan 4 kişilik bir ailenin zehirlenerek ölmesine neden oldu.

Tataristan’ın Layşevo şehrinde meydana gelen olay sonrası yerel soruşturma komisyonu, 4 kişilik ailenin çürüyen patateslerin saldığı zehirli gaz nedeniyle öldüğünü açıkladı. Açıklamada,”Evin 42 yaşındaki erkeği, 38 yaşındaki hanımı, 18 yaşındaki oğulları ve 63 yaşındaki babaanneleri garajda ölü bulundu. Ailenin gaz zehirlenmesinden öldükleri anlaşıldı. Çürümüş patateslerin oluşturduğu gaz bir ailenin sonunu getirdi” denildi.

Peşpeşe öldüler

Araştırmaya göre garajda açılan bodrumda tutulan patateslerin yanına inen 42 yaşındaki üniversite hocası baba ilk kurban oldu.

Komşular buldu

Daha sonra da bodruma inen eşi ve oğlu patates zehirlenmesinden kurtulamadı. Ailesinin bodrumdan ses vermemesi üzerine komşularını yardıma çağıran yaşlı kadının da daha sonra bodruma indiği ve orada yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

ETİKETLER: