SON TV

Acemi üniversitelilere pavyoncu tuzağı

Üniversiteyi kazandıkları İstanbul'a gelen 18 ve 19 yaşlarındaki iki öğrenci, yabancısı oldukları Beyoğlu'nda pavyoncuların tuzağına düştüler.

Acemi üniversitelilere pavyoncu tuzağı

Biri Bursa diğeri de Muğla’dan gelen 18 ve 19 yaşlarındaki iki üniversite öğrencileri M. A. ve B. K., geçen yıl okula başladıkları ilk ayda Beyoğlu’na eğlenmeye gittiler. Balo sokakta gezerken kapıda bekleyen pavyon çalışanlarının, “Burası güzel bir mekan, içeri girin eğlenin” telkini ile içeriye girdiler.

Anaları yaşında konsomatris

Farkında olmadan pavyona giren Beyoğlu acemisi öğrencilerin masasına 45 ve 24 yaşlarındaki iki konsomatris oturdu. İstemedikleri halde masaya içki gelmesiyle tedirgin oldular. Mekanı terk etmek mekanı terk etmek isteyen öğrencilerin dışarıya çıkmalarına izin verilmedi.

Öğrencileri içeriye sokan B. K., 750 TL hesabın ödenmesi durumunda gidebileceklerini söyledi. İçki içmedikleri için hesaba itiraz eden öğrencilerin etrafı, 4 kişilik bir garson grubu tarafından sarılarak gitmelerine izin verilmedi. “Parayı ödemezseniz sizin için iyi olmaz” tehdidi sonrası üzerleri aranan iki öğrencinin üzerinden sadece 220 TL çıktı. Paraları hesabı ödemeye yetmeyen öğrenciler, pavyon çalışanlarıyla birlikte ATM’ye yöneldiler. İkisinin hesaplarında toplam 350 TL para çıktı. Bu parayı çeken pavyon çalışanları, toplam 570 TL alınca öğrencileri, “Şikayet etmemeleri” yönünde tehdit ettikten sonra serbest bıraktılar.

Polise gittiler

Pavyondan çıkan iki öğrenci, hemen polise gitti. Polis, tehdit eden 4 pavyon çalışanı ve 2 konsomatrisi gözaltına aldı. Zanlılar, öğrencilerin mekana kendiliğinden girdiğini, konsomatrisleri de kendilerinin masaya davet ettiğini, paralarının yetmemesi üzerine kendilerinin ATM’ye giderek parayı çekip getirdiğini iddia ederek suçlamaları kabul etmediler.

Dava açıldı

Polis zanlıları savcılığa çıkardı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılar hakkında iddianname hazırlandı. Savcılık, nitelikli yağma suçundan 4 pavyon çalışanı ile 2 konsomatris hakkında 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Not: Bu haber kaynak gösterilse dahi, aktif link verilmeden kullanılamaz…

ETİKETLER: