SON TV

İşte ağaç adamın son hali

Dede adlı köylünün tedavi ettirilmesi için Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono talimat vermişti.

İşte ağaç adamın son hali

Gençken geçirdiği bir kaza sonrası kolları ve ayaklarından ‘kökler’ çıkmaya başlayan ve ‘ağaç adam’ olarak nitelendirilen Dede adlı köylünün tedavi ettirilmesi için Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono talimat vermişti.

Bir tıp ekibi tarafından tedavi ettirilen Dede için 18 uzmandan oluşan bir ekip kuruldu. Doktorlar, sentetik A vitamininin düzenli verilmesiyle Dede’nın tedavisinin mümkün olduğunu açıklamıştı.

Ancak ilaç tedavisinin yanı sıra, ameliyat da gerekli oldu. ‘Ağaç adam’ olarak tıp literatürüne geçen ve tüm dünyada şaşkınlık yaratan 35 yaşındaki Dede adlı Endonezyalı köylünün tedavisi iyi sonuçlar vermeye başladı.
.

.
Dokuz ay süren tedavi ve bir dizi ameliyattan sonra Dede’nin el ve ayaklarında çıkan kökler temizlendi. Ameliyatlarla toplam 6 kilo hastalıklı doku alındı ve şimdi Dede ellerini daha rahat kullanmaya başladı. Hayata yeniden bağlandığını, kendisini mutlu hissettiğini dile getiren Dede, artık geleceğe umutla bakmaya başladığını ve en büyük hayalinin evlenmek olduğunu söyledi.