SON TV

Eski eşten dayak iddiası

Tiyatrocu Canan Alkan,geçen yıl boşandığı eski eşi Hamdi Alkan ile sevgilisi Selen Görgüzel'den korunma talebinde bulundu.

Eski eşten dayak iddiası

Tiyatrocu Canan Alkan, İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukatı Ayça Özdoğan aracılığıyla başvuruda bulunarak geçen yıl boşandığı eski eşi Hamdi Alkan ile sevgilisi Selen Görgüzel’den korunma talebinde bulundu. Evlilikleri boyunca eşinin şiddetine maruz kaldığını, boşanma sonrası da kendisine şiddet uyguladığını, hakaret ve tehditlerde bulunduğunu belirten Alkan, 31 Ağustos günü yaşananları dilekçesinde, “Olaydan bir gün önce mahkemenin belirlediği görüşme gününde kızlarımızı eski eşime teslim edip şehir dışına çıktım. Ben şehir dışındayken Hamdi Alkan ve sevgilisi Selen Görgüzel, eve girip üst katlara çıkarak özel hayatın gizliliğini ve konut dokunulmazlığını ihlal etti” diye anlattı.

30 metre yasağı

Aile Mahkemesi, talebi yerinde bularak 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereğince 3 ay boyunca Hamdi Alkan ve Selen Görgüzel’in, ‘şiddet mağduru’ Canan Alkan’ın konutuna 30 metreden fazla yaklaşmamasına karar verdi. Kararda ayrıca ikilinin korunma talep eden Canan Alkan ve ailesine yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamaları, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemeleri, tedbire uyulmaması halinde taraflara ‘zorlama hali’ uygulanabileceği belirtildi.