SON TV

Otobüste taciz videosu iftira! O adamın oğlu konuştu!

Otobüsteki taciz olayı videosunun dün sosyal medyada ses getirmesinin ardından videodaki mağdur adamın oğlundan bir açıklama geldi.

Otobüste taciz videosu iftira! O adamın oğlu konuştu!

Dün yayınlanan otobüste taciz vidoesu sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Videonun bu kadar ses getirmesinin ardından videodaki mağdur olan adamın oğlundan da yazılı bir açıklama geldi. Mağdur adamın oğlu yaptığı açıklamada babasının masum olduğunu genç kızın da iftira attığını öne sürdü.

Halk otobüsünde taciz anlarının intikamını almak için yayınladığı videoda ‘Yanımda gördüğünüz adam sabahtan beri beni elliyor. Bu p.zevengi görün’ sözlerini kullanmıştı. Videonun otobüsteki tacizciyi deşifre etmek için çekildiği öne sürülmüştü.

Mağdur Adamın Oğlundan Açıklama Metni:

Gerek görsel gerek de yazılı basın ve yayın kuruluşlarında çeşitli adlar altında otobüste bir taciz olayının yaşandığı bir bayan tarafından görüntülü bir şekilde dile getirilmiştir. Birçok basın yayın kuruluşu da tek taraflı bir şekilde, haberin kaynağına inme gereksinimi bile duymadan, ahlak kuralları hiçe sayılarak, sadece bayanın konuşmaları doğrultusunda olayın aslının araştırılmasına gerek görülmeden, toplumda karşılaşabileceği sosyal, ahlaki ve ekonomik sonuçları üzerine düşünmeden haberin üzerine balıklama atlamıştır. Atlamıştır, zira haberin yalan olduğu ortaya çıksa bile o zamana kadar gereken amaca ulaşılmış olacaktır. İlgili kişinin yakını olarak olayın özünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Babam saf, temiz kalpli,biraz meraklı bir insandır.Bir hastahanede taşeron bir firmada temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır.

Olayın vuku bulduğu gün Küçükbakkalköyde’ki Sadıkspor isimli spor giyim mağazasından kendisine bir ayakkabı almaya gitmiştir. Daha sonra işine gitmek için otobüse binmiştir. Otobüsün çok kalabalık olduğunu, bu yüzden tutunmakta bile zorluk çektiğini beyan etmiştir. Daha sonra amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğu anlaşılan ve yorumlara da yansıyan bayanın çektiği video gerçekleşmiştir. 16.09.2013 tarihinde işine giderken hiç birşeyden habersiz(bilişimden anlamayan biri olarak kendisinin videoya alındığından bile haberi yok) işyerinde amiri tarafından böyle bir şey olup olmadığı hususunda kendisine soru sorulmuştur. Kendisine böyle birşeyi yapmadığını, ancak buna rağmen artık burada çalışamayacağını beyan etmek zorunda kalmıştır. Tazminatını düşünmeden istifa metnine imzayı atmıştır.

İşte İnternette tıklanma rekorları kıran o video:

Şimdi kamuoyu nezdinde olayın tarafların olan kişilere bazı sorular sormak istiyorum.

1) Bayan kendisinin yarım saattir taciz edildiğini ifade ediyor. Bu imkansızdır, zira en yoğun trafikte bile işi ile bindiği yer arasındaki mesafe 10 dakikadır.

2) Yarım saat taciz eden bir insan diğer yolcular tarafından hiç mi farkedilmez?

3) Farklı amaçları olduğu aşikâr olan bayan neden polise değil de olayı sosyal paylaşım sitelerine vermiştir. Yoksa herkesi kendisi gibi edep ve ahlaktan yoksun mu zannetmektedir?

4) Otobüslerde kamera sistemi vardır. Taciz olayı varsa çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Böyle bir iddiada bulunan kişi böyle bir kanıt imkânı var iken neden polise başvurmamıştır?

5) En sade cep telefonunu bile zor kullanan, bilişim araçları ile arası olmayan, kendisine hakaret edildiğinin bile farkında olmayan bir insan kendisine ve beş yıl önce vefat etmiş annesine hakaret edildiğinde hiçbir tepki vermez mi?

6) En son siz değerli görsel ve yazılı basın mensupları! Haberin kaynağına inmeden, doğru ya da yanlış olduğunu araştırmadan insanların hayatıyla nasıl bu kadar kolay oynayabiliyorsunuz?

Olay tamamen uydurmadır. Biraz araştırma yapan herkes ilgili kişinin daha önce ağır nevrozlar geçirmiş videolarına ulaşabilecektir. Bu da o linklerden biridir.