SON TV

Pavyoncuların yeni oyunu: Genelevden müşteri toplamak

Beyoğlu’nda müşteri sıkıntısı çeken pavyoncular yeni bir yöntem buldu: Karaköy’deki genelevin önünde gidip müşteri toplamak ve üç kolayı 950 TL’ye satmak.

Pavyoncuların yeni oyunu: Genelevden müşteri toplamak

Müşterilerinin masalarına oturttukları konsomatrisler üzerinden fahiş fiyatlarla suçlanan pavyoncular, müşteri sıkıntısı çekmemek için yeni yollar arıyorlar. Turistlerin sık sık şikayet ettiği pavyoncuların yeni yöntemi genelevlerin önünden gidip müşterileri işyerlerine çekmek. Bu yöntemle pavyona çektikleri müşterilerden 3 kola karşılığı 950 TL hesap isteyen pavyonyonculara dava açıldı.

Genelevden müşteri toplayıp pavyona götürüyorlar

A.Ö. F.A ve İ. K., genelevde gezerken pavyoncuların tuzağına düşen üç arkadaş. Karaköy’deki genelevde gezen üç arkadaşın yanına tanımadıkları bir kişi yaklaşarak, “Sizin bu pisliğin içinde ne işiniz var. Otelimize gelin, size kadın buluruz. Daha temiz. Duşu da var. 100 liradan fazla gelirse anam avradım olsun” sözleriyle ikna etti.

Otel yerine pavyona götürüldüler

Tanımadıkları bu kişi ile taksiye binen üç arkadaş Beyoğlu’na götürüldü. Otele gitmeyi beklerken pavyona götürülen arkadaşlar kandırıldıklarını belirterek itiraz ettiler. Ancak, “Korkmanıza gerek yok, otel içeride” denilerek ikna edildiler.

Üç kolaya 950 TL

Masalarına 21-25-45 yaşlarında 3 konsomatris oturtuldu. İçki servisi yapıldı. Konsomatrisler içki içerken kendileri kola içtiler. Konsomatrisler, felekten bir gece çalmak isteyen arkadaşların sigarasını beğenmeyip bir de hesaba yazdırdıkları yeni sigara siparişi verdiler.

İçkiye itiraz edince…

İlk içkilerini bitiren konsomatrisler yeni içki siparişinde bulununca üç arkadaş itiraz ederek masadan kalktı. Önlerine 950 TL hesap konulunca buna da itiraz ettiler. 4 garson etraflarını sararak, hesabı ödemeden çıkamayacakları tedidi savurdu. Üçünün üzerinden toplam 560 TL para çıkınca hesabı ödeyemediler. Garsonlarla birlikte bankaya giderek 500 TL daha çekerek pavyonculardan kurtuldular.

Hemen karakolun yolunu tutan üç arkadaş, pavyonculardan şikayetçi oldu. Aynı gece gözaltına alınan pavyoncular, şikayetçi arkadaşlar tarafından teşhis edildi. Dosya savcılığa intikal etti. Savcılık yürüttüğü soruşturma sonucunda 4 pavyoncu ve 3 konsomatris ile birlikte toplam 7 kişiye, “Nitelikli yağma” suçundan dava açtı. 7 şüpheli 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

ETİKETLER: