SON TV

Alman turiste konsomatris tuzağı

İstanbul Beyoğlu'nda bir eğlence mekanına giden Alman bir turist masasına gelen konsomatrisler tarafından dolandırıldı.

Alman turiste konsomatris tuzağı

Türkiye’ye gezmeye gelen bir turist Beyoğlu’nda bir eğlence merkezine gitti. Tek başına bir masada oturan Alman turist M.Z.’nin yanına beklemediği anda iki konsomatris geldi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar iki konsomatris ile eğlenen Alman turist M.Z. kalkmaya yakın hesabı istedi.

Dudak uçuklatan hesap

Alkollü olan turist M.Z.’ye 4 bin 700 TL hesap geldi. Hesabı görünce şaşıran alman turist olup biteni anlamadan hesaba itiraz etti. Bir duble rakı ve meyve tabağı için 4 bin 700 TL’nin çok olduğunu söylemesi üzerine eğlence mekanındaki görevliler ile tartıştı.

4 kişi sıkıştırdı

İddiaya göre eğlence merkezinde çalışan S.C., Y.S., N.D. ve Y.İ. isimli şahıslar M.Z.’nin etrafını çevirdi. Yalnız buldukları Alman turist M.Z.’ye “bu hesabı ödeyeceksin, senin sağlığına zarar gelir buradan çıkamazsın” şeklinde tehditte bulunarak zorla 800 TL’sini gasp ettiler.

10 ile 15 yıla kadar hapis cezası

Üzerinde bulunan 800 TL’yi verip eğlence merkezinde çıkan Alman turist M.Z. soluğu polis karakolunda aldı. M.Z.’nin şikayeti üzerine harekete geçen polis ekipleri eğlence merkezine operasyon düzenleyerek S.C., Y.S., N.D. ve Y.İ.’yi göz altına aldı. Savcılık tarafından S.C., Y.S., N.D. ve Y.İ. hakkında iddianame hazırlandı. Alman turisti gasp eden S.C., Y.S., N.D. 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.