SON TV

Başbakanlık Ofisi Beykoz’a taşınıyor

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Kasrı ve Yıldız Sarayı'nı ziyaret eden Başbakan Erdoğan'ın ofisi bunlardan hangisine taşınacak?

Başbakanlık Ofisi Beykoz’a taşınıyor

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nin güvenlik gerekçesiyle Beykoz Kasrı’na taşınacağı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde Beykoz Kasrı’nı ve Yıldız Sarayı’nı inceleyen Başbakan Erdoğan yüksek duvarlarla çevrili Beykoz Kasrını tercih etti.

BEYKOZ’U TERCİH ETTİ

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nin güvenlik gerekçesiyle Beykoz Kasrı’na taşınacağı öğrenildi. Başbakanlık ofisinin taşınacağı geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Edinilen bilgilere göre bunun için İstanbul’un farklı yerlerinde uygun mekânlar arandı. Zaman’da yer alan haberde, Beylerbeyi Sarayı ve Beykoz Kasrı arasından Başbakan’m Beykoz’u tercih ettiği ifade edildi. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan, Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı olan ve restore edilen Beykoz Kasrı ile Yıldız Sarayı’nda inceleme yapmıştı.

TERCİH SEBEBİ

İncelemeler sırasında Başbakan’a TBMM Başkanı Cemil Çiçek de eşlik etmişti. Etrafının yüksek duvarlarla çevrili olmasının Beykoz Kasrı’nm tercih edilmesinde önemli etkenlerden biri olduğu belirtiliyor. Deniz yoluyla ulaşımın sağlanması da bir diğer sebep.

ETİKETLER: