SON TV

Altın diye pirinç madenini sattı!

17 yaşındaki zanlı pirinç madenini altın suyuna batırdı. Bu yöntemle aynı kişiyi ikinci kez dolandıracaktı ki...

Altın diye pirinç madenini sattı!

Silifke ilçesinde altın suyuna batırılmış 13 pirinç madenini altın diye sattığı öne sürülen 17 yaşındaki zanlı, bu yöntemle aynı kişiyi ikinci kez dolandırmaya çalışınca yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İ.Y. (17), lokantacı Abdullah D’ye (31) altın suyuna batırılmış 13 pirinç madenini altın diyerek 10 bin lira karşılığında sattı. Zanlıyla 17 adet için de 25 bin liraya anlaşan Abdulah D, satın aldığı pirinç madenlerini bozdurmak için kuyumcuya gidince dolandırıldığını anladı.

İhbar üzerine harekete geçen Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Abdullah D’nin ikinci satış için zanlıyla irtibata geçmesini sağladı.

Zanlı İ.Y, daha önce anlaştıkları 17 adedi de teslim etmek için Değirmendere köyünde Abdullah D. ile buluşunca jandarma tarafından yakalandı.

Yapılan araştırmada İ.Y’nin tesadüfen eline geçen kartvizitlerden adlarını öğrendiği iş sahiplerini arayarak daha önceden tanıştıkları izlenimini verdiği, ardından da alışverişe ikna ettiği öğrenildi.

Pirinç madenlerini İzmir’de bir iş hanındaki dükkanda imal ettiği öğrenilen zanlı, işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

ETİKETLER: